Prezydent Uzbekistanu nakazał ministrom wyprowadzić się na wieś | Narodowcy.net

Prezydent Uzbekistanu nakazał ministrom wyprowadzić się na wieś

Do ciekawej sytuacji doszło w Uzbekistanie. Tamtejszy prezydent Szawkat Mirzijojew postanowił, że większość członków rządu ma przeprowadzić się na prowincję. Mają na własnej skórze doświadczyć, z jakimi trudnościami zmaga się ludność na co dzień.

70 procent ministrów i innych wyższych urzędników, którzy mieszkają w Taszkiencie, będą mieszkać na prowincji. Nie pozwolę, aby któryś z nich pozostał w Taszkiencie – powiedział na spotkaniu z rządem prezydent Mirzijojew.

Prezydent podkreślił, że obywatele na wsi mieszkają bez wody, gazu, nowoczesnej kanalizacji i elektryczności. Zaznaczył również, że w 32 milionowym kraju 2.5 miliona mieszka w stolicy.

Mirzijojew nie sprecyzował, którzy przedstawiciele władz opuszczą Taszkent, ani jak długo będą musieli pozostać na wsi. Zapowiedział, że wyda w tej sprawie dekret.

Obecny prezydent Uzbekistanu sprawuje władzę od grudnia 2016 roku, po śmierci Islama Karimowa, który dzierżył władzę od upadku Związku Sowieckiego. Od momentu objęcia władzy prezydent kilkakrotnie oskarżał członków rządu o arogancję i oderwanie od rzeczywistości.

Źródła: forsal.pl / rferl.org

Komentarze