Przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej zdewastował pomnik Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim

Pod koniec grudnia oburzenie wśród internautów i mieszkańców Starogardu Gdańskiego spowodował antyklerykalny akt wandalizmu na pomniku papieża Jana Pawła II przy jednej z głównych ulic, we wcześniej wspomnianym mieście. Dokonał go Dariusz Czerski, działacz opozycji i LGBT.

Przy oblanym farbą pomniku znalazły się także typowe dla skrajnej lewicy i innych antyklerykałów tabliczki z hasłami o pedofilii w Kościele. Na szczęście pomnik błyskawicznie został wyczyszczony przez mieszkańców Starogardu Gd., a głównie kibiców lokalnego KP Starogard Gdański. Pisaliśmy o tym zaraz po wydarzeniu TUTAJ.

Kilka tygodni po dewastacji pomnika Ojca Świętego policja zatrzymała sprawcę aktu wandalizmu i doprowadziła go na komendę. Sprawcą okazał się kandydat do Rady Miasta Starogardu Gd. z ramienia Koalicji Obywatelskiej (PO + Nowoczesna). W opisie pod jego kandydaturą napisane jest, że główny cel jego działań to walka o równość, tolerancję i wzajemny szacunek. Nie zabrakło tak także jego innych „osiągnięć” jak organizowanie protestów „w obronie demokracji”, walkę o prawa osób LGBT oraz że wspiera on dążenia do „świeckiego państwa” (widać w jaki sposób).

Jest on również gorącym zwolennik WOŚP i Jerzego Owsiaka co widać po jego wpisach na portalach społecznościowych. Nie braknie na nim, także wpisów antyrządowych oraz udostępnień polityków takich jak choćby Rafał Trzaskowski.

38-letni aktywista odpowie wkrótce za znieważenie pomnika upamiętniającego papieża oraz za obrazę uczuć religijnych za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Rafał

Czytaj Wcześniejszy

Michał Goliński: "Po owocach ich poznacie"

Czytaj Następny

Nowy Sondaż Kibiców! – Ruch Narodowy na czele, Wolność druga, ogromny spadek Kukiz'15

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *