Przerwane spotkanie z premierem w Gdańsku | Narodowcy.net

Przerwane spotkanie z premierem w Gdańsku

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z premierem Morawieckim w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Zostało ono zakłócone przez zwolenników opozycji.

Premier Mateusz Morawiecki przybył do Gdańska aby uroczyście pożegnać „Dar Młodzieży” wypływający właśnie w rejs dookoła świata oraz aby spotkać się z mieszkańcami miasta. Gdy premier odpowiadał na pytania, podczas odpowiedzi na to związane  z protestem niepełnosprawnych, część zebranych na Sali osób zaczęła okrzykami „kłamca” i „Lech Wałęsa” zagłuszać premiera. Osoby te miały ze sobą transparenty z napisem „Pycha i Szmal”. Doszło do przepychanek, premier w asyście policji opuścił obiekt.

Rzecznik rządu Joanna Kopcińska w ten sposób komentowała wydarzenia z Gdańska:

Zorganizowane grupy, które można wręcz nazwać bojówkami, bo na niektórych spotkaniach pojawiają się te same twarze, próbują zakłócić nasze rozmowy z Polakami. (…) Mam jeden komunikat: żadne krzyki nie przerwą tego dialogu, te krzyki również nie przykryją braku programu. Niestety brak programu, brak konkretnych działań dla Polski, dla Polaków wyraża się przez opozycję nasyłaniem takich zorganizowanych grup. Ale informuję i przekazuję: ten dialog będzie trwał.

Komentarze