Rejestr pedofilów ujawniony | Narodowcy.net

Rejestr pedofilów ujawniony

Od 1 stycznia dostępny w internecie na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości jest Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

Utworzenie rejestru jest skutkiem wejścia ustawy przygotowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Rejestr dzieli się na dwie części. Pierwsza obejmuje 768 osób ze zdjęciami i jest dostępna dla wszystkich na stronie internetowej Ministerstwa. Dostęp do drugiej części jest ograniczony do organów i służb. Znajduje się tam ponad dwa i pół tysiąca nazwisk pedofilów oraz innych przestępców seksualnych.

Pomysłodawcami utworzenia rejestru byli minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i widoczny na zdjęciu wiceminister Patryk Jaki. Na konferencji prasowej minister Ziobro podkreślił, że przyczyną dla której powstał rejestr jest obowiązek chronienia przez państwo dziecka, a nie pedofila. Osoba dokonująca takiego czynu musi liczyć się z faktem, że obok zaostrzonej kar musi się liczyć z utratą anonimowości.

Rejestr dostępny jest na poniższej stronie:
https://rps.ms.gov.pl/pl-PL/Public

źródła:
www.rp.pl
www.dorzeczy.pl

Komentarze

Filip Albert

Konserwatywny Narodowiec, Cywilizacyjny Łacinnik, Religijnie Rzymski Katolik, Wielbiciel Chestertona i Dostojewskiego, Entuzjasta kina rosyjskiego, psychologicznie asperger i endostatyk,