Ruch Narodowy z 11% poparciem wśród grupy wiekowej 18-24 lata [najnowszy sondaż] | Narodowcy.net

Ruch Narodowy z 11% poparciem wśród grupy wiekowej 18-24 lata [najnowszy sondaż]

W sondażu przeprowadzonym podczas panelu Ariadna wśród grupy wiekowej 18-24 lata zdecydowanie wygrywa PiS z 38% poparciem, zaraz za partią rządzącą znalazła się nieistniejąca jeszcze inicjatywa Roberta Biedronia z 12% poparciem. Z 11% na trzeciej pozycji znalazły się Ruch Narodowy i Kukiz’15.

Badanie przeprowadzone zostało w dniach 12-15 października na zlecenie prezydenta Słupska Roberta Biedronia podczas panelu dyskusyjnego Ariadna. W ten sposób sprawdzono jak zagłosowaliby młodzi ludzie na dowolne podane ugrupowanie w wyborach parlamentarnych. Zapytano: “Wyobraź sobie, że w najbliższych wyborach parlamentarnych startują poniższe partie. Na którą partię polityczną z poniższej listy (oddałbyś/oddałabyś) swój głos, gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę?”

Na pierwszym miejscu z solidną przewagą nad innymi utrzymuje się Prawo i Sprawiedliwość z 38% poparciem. Zaraz za partią rządzącą znalazła się nieistniejąca jeszcze inicjatywa Roberta Biedronia z 12% poparciem. Z 11% na trzeciej pozycji znalazły się Ruch Narodowy i Kukiz’15. Wolność Janusza Korwin-Mikkego otrzymała 9% poparcia wśród młodzieży. Na końcu listy znalazły się takie partie jak Polskie Stronnictwo Ludowe z 5%, Koalicja Obywatelska (PO i .N) 2%, a SLD i wraz z Razem 0%.

Sondaż z Ariadny znalazł się już na stronie Europe Elects:

Poland: 18-24 (Ariadna, Oct 18) / 18-29 year (Ipsos, 2015) old ones shift from right-wing populist WOL (EFDD) and K'15…

Opublikowany przez Europe Elects Czwartek, 18 października 2018

źródło: fakt.pl, Facebook

Komentarze