Scenariusz pilota serialu o Wiedźminie jest gotowy. Już czy dopiero? | Narodowcy.net

Scenariusz pilota serialu o Wiedźminie jest gotowy. Już czy dopiero?

Scenarzystka serialu o Wiedźminie poinformowała na swoim twitterowym profilu, że scenariusz odcinka pilotażowego jest gotowy. Ciężko uwierzyć, że serial miałby mieć premierę w tym roku, skoro prace idą tak wolno.

Kiedy wiosną 2017 roku świat obiegła wiadomość, że napisany przez Andrzeja Sapkowskiego “Wiedźmin” zostanie ponownie zekranizowany, ale tym razem przez słynnego Netflixa, wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na informacje o postępach w pracy. Jednak producenci skutecznie trzymają wszystko w tajemnicy, poza informacją o scenariuszu odcinka pilotażowego. Zdjęcie tegoż zostało opublikowane na twitterowym profilu przez Lauren S. Hissrich, która jest odpowiedzialna za produkcję i scenariusze serialu.

We wpisie Hissrich zapowiedziała, że w poniedziałek pojawi się więcej informacji na temat pisania scenariusza do przygód o Wiedźminie. Jak powiedziała, tak też zrobiła:

W powyższym wpisie scenarzystka pokazuje swój proces tworzenia scenariusza. Jak widać, ta praca nie należy do najłatwiejszych, jednak Hissrich pracowała przy takich produkcjach jak “Daredevil” czy “The Defenders”, więc scenariusz jest w doświadczonych rękach.

Z kolei na swoim instagramowym profilu Hissrich prawie połowę dotychczasowych zdjęć poświęciła tworzeniu scenariusza do opowieści Sapkowskiego, a pierwsze zdjęcie przedstawia wszystkie tomy sagi w angielskim tłumaczeniu:

Well-read.

A post shared by Lauren S. Hissrich | Writer (@laurenhissrich) on

Pewną ciekawostką jest również zdjęcie, na którym jest widoczne potencjalne logo serialu oraz mapa wiedźmińskiego świata, na którym zaznaczono lokalizacje, które “wezmą udział” w serialu. Fotografia pojawiła się w internecie w grudniu i Hissrich szybko ją usunęła, jednak w sieci nic nie ginie i dzięki uprzejmości któregoś z internautów, możemy zobaczyć, co producenci chcieliby na razie zatrzymać w tajemnicy:

Początkowo Netflix zapowiadał premierę serialu w 2018 roku, jednak biorąc pod uwagę tempo prac ciężko uwierzyć, że faktycznie miałoby to nastąpić w ciągu najbliższych 10 miesięcy. Nadal nieznani są odtwórcy głównych ról, a przede wszystkim roli Białego Wilka.

źródła: antyradio.pl/twitter.com/spidersweb.pl/instagram.com/gram.pl

Komentarze