Schetyna chce zdelegalizować organizacje ze Stowarzyszenia Marszu Niepodległości | Narodowcy.net

Schetyna chce zdelegalizować organizacje ze Stowarzyszenia Marszu Niepodległości

Wszystkie organizacje, które są odpowiedzialne za organizowanie tego marszu […] muszą zostać zdelegalizowane – powiedział Grzegorz Schetyna na konferencji prasowej. Apelował do premier Szydło i Kaczyńskiego.

Polityk “totalnej opozycji” odniósł się do sobotnich wydarzeń, czyli Marszu Niepodległości w Warszawie. Jego zdaniem patriotyczna manifestacja z okazji rocznicy odzyskania niepodległości jest polityczną winą polityków PiS-u.

[Polska] miała twarz nienawiści, agresji i ksenofobii i wprost nazizmu. Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć – są za to politycznie odpowiedzialni politycy PiS. To wszystko, co działo się w sobotę na ulicach w Warszawie i we Wrocławiu, to efekt polityki nienawiści, którą prowadzi [Jarosław] Kaczyński i którą prowadzi rząd PiS w ostatnim czasie.

Według Schetyny sobotnie obchody powinny być ostatnimi tego typu obchodami w Polsce, a organizacje zajmujące się Marszem Niepodległości (Młodzież Wszechpolska, Ruch Narodowy, Obóz Narodowo-Radykalny) powinny zostać zdelegalizowane.

Zdelegalizować tych wszystkich, którzy propagowali język nienawiści. Wszystkie organizacje, które są odpowiedzialne za organizację tego marszu, za organizowanie tych antysemickich, faszystowskich, nazistowskich ekscesów muszą zostać zdelegalizowane.

Polityk podkreślił również, że przez działanie PiS-u Polska znajduje się obecnie na “biegunie politycznym”. Dodał, że to kompromituje Polskę na arenie międzynarodowej i apelował do premier Szydło i prezydenta Dudy o zareagowanie w tej sprawie.

źródło: tvn24.pl

Komentarze