Skandal! Młodzieżowa Rada Miasta Częstochowy dyskryminuje za prawicowe poglądy! [ZDJĘCIA]

Kilka dni temu Młodzieżowa Rada Miasta Częstochowy opublikowała na facebooku skandaliczny wpis dyskryminujący młodego mieszkańca miasta za posiadanie poglądów prawicowych.

Portal facebook daje możliwość oceniania instytucji w skali od jeden do pięć za pomocą gwiazdek. Jeden z młodych mieszkańców Częstochowy korzystając z tej możliwości zamieścił ocenę 1, uzasadniając ją brakiem odpowiedzi na pytanie zadane w prywatnej wiadomości.
Oficjalny portal Młodzieżowej Rady Miasta, która jest organem samorządu terytorialnego na ocenę wyżej wspomnianej osoby odpowiedziała: ,,Spier***aj prawaku”. To nie pierwszy raz, gdy prawicowi i narodowi aktywiści są dyskryminowani za przekonania rozbieżne w stosunku do poglądów partii mającej większość w radzie miasta (SLD).

Redaktor naszego portalu, Rafał Buca, skontaktował się zarówno z opiekunem MRM jak i osobą, która przez tę instytucję została obrażona.

Poszkodowany jak sam potwierdza ma poglądy prawicowe i wspiera organizacje konserwatywne oraz narodowe. Jest też członkiem stowarzyszenia Koliber.

Czy jednak posiadanie odmiennych poglądów upoważnia przedstawicieli organu samorządu terytorialnego do wulgarnego atakowania mieszkańców miasta? O to zapytany został przez nas Pan Tomasz Nowak opiekun MRM. Odpowiedział on, że ,,jest to karygodne zachowanie i nie powinno ono mieć miejsca’’. Jednak zapytany o konsekwencje, jakie ma zamiar wyciągnąć wobec autorów wpisu, stwierdził, że nie zostały podjęte żadne kroki w tym kierunku.
Oznacza to, iż publiczna instytucja może obrażać i wulgarnie naskakiwać na internautów, ponieważ mają oni inne poglądy, a ich opiekun jedynie “wyraża niezadowolenia”, nie podejmując żadnych decyzji mających na celu sprostowanie sytuacji.

 

Rafał Buca

Czytaj Wcześniejszy

Piotr Zduńczyk: Kataloński sen o wolności

Czytaj Następny

Łukasz Kurjaniuk: Uniwersalizm Zarys narodowej filozofii społecznej – recenzja

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *