Słupszczanie ponieśli koszta za śluby udzielane przez Biedronia | Narodowcy.net

Słupszczanie ponieśli koszta za śluby udzielane przez Biedronia

Robert Biedroń zakończył już udzielania ślubów w miejskim ratuszu. Koszta  za medialne show zostały pokryte z miejskich pieniędzy. Dodatkowo, w ramach sobotniej “pracy” brano wolne w tygodniu.

Prezydent miasta na konferencji prasowej chwalił się , iż przez 4 lata udzielił prawie 150 ślubów. Ma nadzieję, że jego następca będzie kontynuował te uroczystości.

Największy szum wywołał zbiorowy ślub, podczas którego pobrało się 10 par.

Z rejestru umów słupskiego ratusza dowiadujemy się, że te medialne show opłacono z miejskich pieniędzy. Realizacja nagłośnienia i oświetlenia wyniosła ponad 3 tys. Druga faktura dotyczyła autorskiego programu oprawy muzycznej, kwota 1 tys. W umowach z firmami zapewniono transmitowanie audio oraz pełnię praw autorskich.

Mało tego, urzędnicy, którzy również byli zaangażowani w wydarzenie,  za  1,5 h “pracy” w dniu wolnym brali inny wolny dzień. Korzystał z tego sam Biedroń. Zachowania te skomentowano na letniej sesji nadzwyczajnej, zwołanej przez prezydenta, który sam się na niej nie pojawił.

Przez tyle lat też w soboty udzielałem ślubów, ale nie odbierałem dni wolnych – powiedział Jerzy Mazurek, wiceprzewodniczący rady miejskiej, były prezydent Słupska. – Choć od ślubów jest kierownik USC.

Nie zabrakło również tęczowej flagi z napisem “Co Biedroń złączył, człowiek niech nie rozdziela”.

źródło: gp24.pl

 

 

 

 

 

 

Komentarze