Stowarzyszenie Marsz Niepodległości pozwie Guy'a Verhofstadta | Narodowcy.net

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości pozwie Guy’a Verhofstadta

Prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz w wywiadzie dla TVP Info zapowiedział pozwanie Guya Verhofstadta za jego wypowiedź na temat Marszu Niepodległości w Parlamencie Europejskim. Deputowany stwierdził tam, że “na ulice Warszawy wyszło kilka tysięcy faszystów”.

Podczas środowej debaty w Parlamencie Europejskim szef Porozumienia Liberałów i Demokratów Guy Verhofstadt, zwrócił się z prośbą do Komisji Europejskiej o uruchomienie wobec Polski art. 7 unijnego traktatu.  Przy tej okazji nawiązał do Marszu Niepodległości mówiąc:

Na ulice Warszawy wyszło kilka tysięcy faszystów, neonazistów, białych suprematystów. (…) Marsz ten miał miejsce 300 kilometrów od obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. To nie powinno nigdy wydarzyć się w Europie.

Prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości zapytany o tą wypowiedź powiedział, że na tą chwilę jest zdecydowany aby pociągnąć Verhofstadta do odpowiedzialności. Stwierdził, że sytuacja jest o tyle poważna, że teraz kłamstwa powielają już nie tylko media, ale i politycy.

“My się na to nie godzimy, bo tak naprawdę w tej chwili to bije w nas wszystkich, w Polaków. Mnie to strasznie oburza, dlatego że osobiście szła ze mną moja córka. W tym kontekście moja córka jest faszystką, czy też nazistką, jeśli to jest marsz nazistów. Nie możemy sobie na to pozwolić, że takie oskarżenia w stosunku do nas będą wypowiadane bezkarnie. “

źródła: wpolityce.pl, wmeritum.pl

Komentarze