Strajk pilotów linii Ryanair w pięciu krajach | Narodowcy.net

Strajk pilotów linii Ryanair w pięciu krajach

Dziś strajk pilotów irlandzkich linii lotniczych Ryanair w Niemczech, Belgii, Holandii, Irlandii i Szwecji. Akcja protestacyjna dotknie także Polaków, bo zostały odwołane loty do i z naszego kraju. W związku ze strajkiem pilotów z pięciu krajów nie poleci dziś prawie 55 tysięcy pasażerów. W sumie zostało odwołanych prawie 400 lotów taniego przewoźnika z 2400 zaplanowanych.

Akcja protestacyjna rozpoczęła się około godz. 3 nad ranem i potrwa 24 godziny. Z jej powodu Ryanair odwołał około 400 lotów. To największy strajk pilotów w historii firmy.

Ryanair w Europie odwołał 146 piątkowych lotów w związku ze strajkiem pilotów z Irlandii Szwecji i Belgii, a także 250 lotów z lotnisk w Niemczech. W środę wieczorem o przyłączeniu się do strajku poinformowali też piloci z Holandii. Ryanair postanowił zapobiec strajkowi w tym kraju, występując do sądu. Ten jednak odrzucił wniosek. Wieczorem przewoźnik poinformował, że strajk w Holandii nie wpłynie na rozkład lotów. Irlandzki przewoźnik podkreśla, że strajk objął 5 z 37 rynków, na których działa, a 85 proc. lotów ma odbyć się planowo. Mimo to, skutki strajku mogą dotknąć 55 tys. pasażerów, w tym 42 tys. w Niemczech.

Większość z dotkniętych strajkiem klientów została już przebukowana na inne loty Ryanaira. Raz jeszcze przepraszamy naszych klientów dotkniętych tym niepotrzebnym zakłóceniem i ponownie wzywamy strajkujące związki zawodowe do kontynuowania negocjacji zamiast przeprowadzania nieuzasadnionych strajków – głosi oświadczenie Ryanaira.

Źródło: businessinsider.com.pl

Komentarze