Studenci polscy razem na Marsz Niepodległości! – "Chcemy być aktywną alternatywą zarówno dla rozhisteryzowanej lewicy, jak i dla oportunistycznych organizacji studenckich"

Towarzystwo Studentów Polskich zaprasza wszystkich studentów, licealistów, młodych absolwentów oraz  jak i całe grupy, koła i stowarzyszenia poczuwające się do przynależności do wspólnoty studentów polskich do wspólnego pójścia w Marszu Niepodległości!

„Polscy studenci od samego początku nowożytnej działalności politycznej brali udział w wielu patriotycznych inicjatywach. To właśnie studenci stanowili głównego adresata, a przede wszystkim wykonawcę programu ruchu narodowego. 
Nie zapominajmy jednak jednak o innych prądach polskiej myśli politycznej: o idei mocarstwowej, monarchizmie, prawicy sanacyjnej czy konserwatyzmie, których zapleczem ideowym byli właśnie studenci.
W 100 lat od odzyskania niepodległości stawiamy na syntezę wszystkich słusznych tradycji, którym poświęcały się najwartościowsze elementy polskiej młodzieży. Choć jest już zamkniętą historia, to stanowi ona źródło inspiracji dla dnia dzisiejszego. 
Zapraszamy zatem wszystkich – pojedynczych studentów, licealistów, młodych absolwentów, jak i całe grupy, koła i stowarzyszenia poczuwające się do przynależności do wspólnoty studentów polskich, do wzięcia wspólnego udziału w Marszu Niepodległości. 
Przynieście ze sobą czapki studenckie, wasze sztandary, insygnia oraz współczesne elementy odzieży stanowiące dowód przywiązania do własnej uczelni.
Idziemy szerokim frontem!” – Na wydarzeniu zapraszającym na Marsz Niepodległości piszą przedstawiciele Towarzystwa Studentów Polskich.

Wydarzenie na fb

Rafał Buca

Czytaj Wcześniejszy

Appeal of the Polish nationalist youth to Polish government concerning the current situation of the white people in SA

Czytaj Następny

Wszechpolacy upominają się o Janusza Walusia

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *