Trzaskowski: Zdelegalizować ONR! Natychmiast! | Narodowcy.net

Trzaskowski: Zdelegalizować ONR! Natychmiast!

Kandydat na prezydenta Warszawy i poseł Platformy Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski, dziś rano na antenie radiowej Trójki opowiadał o planach jakie chciałby zrealizować podczas swojej prezydentury w stolicy. Odniósł się również do działalności środowisk narodowych. 

Prowadząca rozmowę Magdalena Uchaniuk-Gadowska spytała swojego gościa gdzie widzi objawy faszyzmu, o których pisał wcześniej w mediach społecznościowych:
Niestety na ulicach Warszawy. Widziałem 11 listopada rasistowskie i faszystowskie hasła, które rząd rozgrzeszał. 
Spytany jakie to były hasła odpowiedział:
Niestety no o białej Polsce, no widziała pani redaktor hasła po prostu nieprawdopodobne, które rząd próbuje pisowski rozgrzeszać. Tutaj nie ma, pani redaktor, miejsca na odcienie szarości. Albo ktoś walczy z rasizmem, walczy z symbolami faszystowskimi na ulicach Warszawy, walczy z tym żeby ludzie nie krzyczeli 1 sierpnia ,,raz sierpem, raz młotem”…
Dopytywany o to czy nie zauważa, że na Zachodzie również pojawiają się takie hasła odparł:
-Ale rozmawiamy o Warszawie, na Zachodzie hasła, oczywiście, zdarzają się, ale nie słyszałem, żeby rząd jakiegokolwiek cywilizowanego państwa takie hasła rozgrzeszał. 
A w jaki sposób rozgrzesza? 
No w ten sposób, że się nic nie stało. No jak może minister rządu pisowskiego puścić dalej demonstrujących, którzy krzyczą ,,raz sierpem, raz młotem” 1 sierpnia? No przepraszam, ale to jest dzień święty dla warszawiaków do tej pory nas łączył, staraliśmy się tego dnia uciekać od polityki. Natomiast jeśli mamy w tym momencie ONR – organizację, którą, przyzna pani, należałoby w ogóle zakazać jej funkcjonowania…
Chce Pan zdelegalizować ONR?
– Oczywiście, że tak. Natychmiast! Nie może być tak, żeby organizacje o jawnym profilu rasistowskim, nawołujące do nienawiści rasowej maszerowały po Warszawie i wykrzykiwały swoje hasła, zwłaszcza 1 sierpnia czy 11 listopada, bo to są święta. 

źródło: polskieradio.pl

Komentarze