> Polska reprezentacja zdobyła wczoraj 3 złote medale

Trzy złote medale w jeden wieczór!

Polska reprezentacja zdobyła wczoraj 3 złote medale podczas Mistrzostw Świata w lekkoatletyce, które odbywają się w Berlinie. Nasi rodacy prowadzą obecnie w klasyfikacji medalowej.

Złoty medal dla Polski zdobył Adam Kszczot w biegu na 800 m. Natomiast 2 złote medale zdobyła wczoraj Justyna Święty-Ersetic, jeden indywidualnie w biegu na 400 m, a drugi w sztafecie 4 x 400 m.

Polka w biegu indywidualnym była jedną z faworytek, podobnie jak Polska reprezentacja w sztafecie. Jednak 90 minut po finałowym biegu na 400 m, Justyna musiała biec w sztafecie 4 x 400 m! Mimo to, udało jej się i Polska reprezentacja zajęła pierwsze miejsce.

Po wczorajszych sukcesach, Polska uplasowała się na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej na Mistrzostwach Europy, posiadając 6 złotych i 3 srebrne medale. Na drugim miejscu są Niemcy, a na trzecim Wielka Brytania.

źródło: wmeritum.pl