Tusk składa wniosek do sądu przeciw Jakiemu | Narodowcy.net

Tusk składa wniosek do sądu przeciw Jakiemu

Wczoraj za pośrednictwem Twittera Roman Giertych poinformował o skierowaniu przez Donalda Tuska wniosku do sądu przeciw Patrykowi Jakiemu. Chodzi o wpis na Facebooku opublikowany przez Jakiego.

Przypomnijmy – w niedzielę po meczu Meksyk-Niemcy, który zakończył się wynikiem 1:0, internet zalała fala memów, w których internauci wyśmiewali klęskę naszego zachodniego sąsiada. Jeden z takich memów został opublikowany na profilu kandydata na prezydenta Warszawy w nadchodzących wyborach samorządowych, Patryka Jakiego. Przedstawiał on płaczących Donalda Tuska i Grzegorza Schetynę i napis ,,Nasi przegrali z Meksykiem”.

Użyte w memie zdjęcie przedstawiające polityków PO pochodziło z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka, który zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.

Wywołało to oburzenie niektórych dziennikarzy i polityków, w tym samego Donalda Tuska, który, jak poinformował Roman Giertych, skierował sprawę do sądu.

Na swoim profilu napisał: Pan przewodniczący Donald Tusk kieruje do sądu wniosek (na chwilę obecną w trybie ugodowym) przeciwko Patrykowi Jakiemu o zapłatę 30 tys. zł. na WOŚP za naruszenie swoich dóbr osobistych w związku z publikacją skandalicznej przeróbki zdjęcia PDT z pogrzebu śp. S. Karpiniuka. 

Patryk jaki przeprosił za zaistniałą sytuację informując, że nie autoryzuje wpisów pojawiających się na jego facebookowym koncie: Słuchajcie, nie piszę wszystkich postów od lat, dlatego jest takie oznaczenie. Gość, który pisał tłumaczy mi teraz, że nie znał pochodzenia tego foto. Jednak i tak wiem, że moja odp. Przeprosiłem i usunąłem po paru minutach (…) Mam inny pomysł na specjalne przeprosiny – które się należą, bo czegoś nie dopilnowałem, nawet kilka minut. Wyślę sprzęt sportowy dla dzieciaków na stadion im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu. I wyjdzie z tego coś dobrego.

Komentarze