Zamachy w Petersburgu udaremnione | Narodowcy.net

Zamachy w Petersburgu udaremnione

W mijającym tygodniu rosyjska FSB dzięki pomocy amerykańskiego wywiadu zatrzymała dżihadystów z ISIS planujących zamach na ważne obiekty w Petersburgu.

W środę i czwartek Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji zatrzymała siedmiu radykalnych islamistów planujących w weekend przeprowadzić zamachy terrorystyczne w Petersburgu. Obiektem zamachu miał być między innymi Sobór Kazański, jedna z najważniejszych świątyń w cerkwi prawosławnej. Według informacji przekazanych przez rosyjski wywiad – terroryści byli związani z Państwem Islamskim.

Do ujęcia przestępców doszło dzięki informacją zdobytym przez wywiad amerykański, który natychmiast przekazał je rosyjskiemu odpowiednikowi. Prezydent Rosji Władimir Putin zatelefonował do Donalda Trumpa dziękując mu za pomoc i jednocześnie obiecując, że w przypadku otrzymania wiadomości dotyczących podobnych zagrożeń wymierzonych w USA powiadomią właściwe organy.

Fakt współpracy wielkich mocarstw, które nie darzą siebie zaufaniem, w takiej sprawie jak zagrożenie terrorystyczne ISIS budzi nadzieję na usprawnienie walki z terroryzmem. Zapobiegnięcie kolejnemu zamachowi świadczy również o upadającej potędze Państwa Islamskiego, którego zdolność do przeprowadzenia zamachów staje się coraz bardziej ograniczona.

źródła:
www.rp.pl
www.polsatnews.pl

Komentarze

Filip Albert

Konserwatywny Narodowiec, Cywilizacyjny Łacinnik, Religijnie Rzymski Katolik, Wielbiciel Chestertona i Dostojewskiego, Entuzjasta kina rosyjskiego, psychologicznie asperger i endostatyk,