Użyła nazwy ciastka. Lewica grozi jej smiercią | Narodowcy.net

Użyła nazwy ciastka. Lewica grozi jej smiercią

Szwedzki dziennik Expressen opublikował film, na którym nauczycielka używa ,,rasistowskiej” nazwy ciastka. Teraz lewica grozi jej śmiercią.

,,Negerboll” (,,Murzynska pilka”) to nazwa czarnego ciastka, za której użycie nauczycielka z Falkenberg została okrzyknięta rasistką przez jedna z największych gazet w Szwecji. Teraz boi się wyjść z domu z powodu otrzymywanych pogróżek.

Nauczycielka wyraża się rasistowsko – przyłapana na filmie.

-brzmiał tytuł w gazecie.

Na nagraniu nauczycielka próbowała dojść do porozumienia z agresywnym uczniem imigrantem w czasie lekcji. Uczeń wpadł w szal po tym, jak nauczycielka użyła nazwy ciastka ,,negerboll”.

Nie mów tego więcej, pieprzona (niewyraźnie) nie mów tego więcej!

-krzyczał uczeń.

Wcześniej powiedziałaś ,,Arab”, przestań kłamać do cholery!

Nauczycielka próbowała się wytłumaczyć:

Mam córkę, która jest w związku z Arabem i córkę, która mieszka z Somalijczykiem. Powiedziałam wiec, ze może będę miała male słodkie murzyńskie piłeczki (,,negerbollar”, wnuki – przyp.red.).

Po nagonce w mediach kobieta została zwolniona. Szkoła argumentowała to tym, że nauczycielka naruszyła ,,podstawowe wartości”, na których szkoła buduje bezpieczeństwo uczniów.

Poszkodowana opowiedziała w telewizji SVT o otrzymywanych pogróżkach.

To eskalowało do czegoś, czego nigdy w życiu sobie nie wyobrażałam. Dostaję pogróżki o śmierci. Boję się wyjść do sklepu. Nie mogę wydostać się z domu.

Urodziłam się w latach ’60. Jeszcze w czasach, kiedy moje dzieci były male, to słowo (,,negerboll” – przyp.red.) było używane do określenia wypieku. W sytuacji, kiedy chciałam powiedzieć coś słodkiego, ono się pojawiło. Że moje male wnuki będą małymi, słodkimi…to słowo.

Uczeń, który w pierwszej kolejności rozprzestrzenił nagranie, odcina się od pogróżek.

Jest mi wiadome, ze nauczycielka sama, jak i jej rodzina, otrzymała pogróżki. Zarówno ja, jak i wszyscy my, którzy jesteśmy w to zamieszani, stanowczo odcinamy się od takiego zachowania. Nie możemy zejść do poziomu tych ignorantów.

-napisał uczeń zdaniem SVT.

Źródła: svt.se, friatider.se, expressen.se

Komentarze