W Agorze zwolnienia i rezygnacja z wydawania czasopism | Narodowcy.net

W Agorze zwolnienia i rezygnacja z wydawania czasopism

Agora od października tego roku przestanie wydawać kilka czasopism, a kilka tytułów zostanie dopiętych do pionu “Gazety Wyborczej”. Zwolnienia dotkną od kilku do kilkunastu osób. 
Skupienie działalności prasowej Agory pod skrzydłami “Gazety Wyborczej” to dalszy krok w porządkowaniu prasowego portfolio Agory. Pierwsze zmiany w tym obszarze nastąpiły jesienią ubiegłego roku gdy spółka ogłosiła strategię wydawniczą czasopism skoncentrowaną na najmocniejszych markach.  Teraz spośród wskazanych wówczas magazynów wybrano te, które w największym stopniu realizują zakładane cele, zwłaszcza w zakresie rentowności, mają największy potencjał rozwojowy i są komplementarne w stosunku do oferty wydawniczej „Gazety Wyborczej” – Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze.

Agora przestanie wydawać następujące tytuły: “Cztery Kąty” (nakład 29 552), “Ładny Dom” (9000 egzemplarzy), „Dziecko” (nakład 11 477)  i „Niezbędnik Ogrodnika”. Czasopisma “Logo”, “Avanti”, “Kuchnia” i “Opiekun” zostaną dopięte do pionu “Gazety Wyborczej”. Zespoły redakcyjne, marketingu i sprzedaży również dojdą do “Wyborczej”. Wprowadzone zmiany nierozerwalnie łączą się ze zmianami kadrowymi. Według Niny Graboś osoby, które pracowały w zawieszonych czasopismach dostaną możliwość pracy na innych stanowiskach w Grupie Agora. Dodaje, że w zależności od tego czy pracownicy przyjmą ofertę zwolnionych może zostać od kilku do kilkunastu osób.

źródło: .wirtualnemedia.pl

 

Komentarze