W Krośnie część mieszkańców i radni wstrzymali budowę kościoła | Narodowcy.net

W Krośnie część mieszkańców i radni wstrzymali budowę kościoła

W Krośnie niewielka część mieszkańców zatrzymała budowę kościoła. Radni Krosna przychylili się do ich wniosku.

W Krośnie mieszka ponad 46 tysięcy osób, a obecnie jest tylko 9 kościołów. Nie są to imponujące budynki, więc jest na tyle ciasno, że zdecydowano o budowie nowego kościoła. Miał on zostać wybudowany na działce należącej do miasta.

Radni gdy dowiedzieli się o tych zamiarach, ustalili, że Archidiecezja Przemyska, która miała zbudować nowy kościół, otrzyma od miasta 50% zniżki na ziemie pod budowę.

Pomysł ten nie spodobał się jednak dla części mieszkańców, która postanowiła go zablokować. Zebrali oni “wystarczającą” ilość podpisów, czyli raptem ponad 500 podpisów.

Przyczyną rezygnacji ze sprzedaży działki miały być problemy z mieszkaniami komunalnymi. Zdaniem części mieszkańców, jest w Krośnie zbyt długa kolejka do mieszkań komunalnych, aby móc sprzedawać ziemie, która może posłużyć pod budowę bloków.

Nie było jednak dla nich istotne, że na terenie, na którym miał powstać kościół zmieściłby się może jeden lub dwa bloki. Natomiast bloki komunalne można postawić gdzieś indziej, gdyż miejsca nie brakuje.

W niedawnym głosowaniu radni przychylili się jednak do wniosku niewielkiej części mieszkańców i zdecydowali o nie sprzedaży tego gruntu pod budowę nowego kościoła. Radni PiS byli przeciwni temu wnioskowi, jednak nic to nie zmieniło.

źródła: salon24.pl, wp.pl

Komentarze