Wojciech Cejrowski: Poszedłem na marsz antyrządowy | Narodowcy.net

Wojciech Cejrowski: Poszedłem na marsz antyrządowy

“Poszedłem na marsz antyrządowy, tak jak zawsze chodzę, od wielu lat” – powiedział Wojciech Cejrowski w programie “Radiowy Przegląd Prasy” (Polskie Radio Koszalin).

“Co to jest marsz antyrządowy?” – zapytał współprowadzący Andrzej Rudnik.

Marsz Niepodległości. Część osób przyszła w kontrze do obecnej władzy i w kontrze do PO, do całego tego układu, tego bagienka warszawskiego, które się koleguje i obściskuje, jak kamery nie patrzą, a do kamer rzucają sobie do gardła – odpowiedział Wojciech Cejrowski.

Wojciech Cejrowski zaznaczył, że władze państwowe nie zorganizowały godnych obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. Stwierdził także, że część osób maszeruje dla uczczenia samego święta, ale znaczna grupa poprzez udział w Marszu Niepodległości manifestuje swój sprzeciw w stosunku do władzy.

Żadna władza nie wpadała na lepszy pomysł, żeby zrobić jakąś lepszą tradycję (…), nie było dobrej organizacji publicznych obchodów. Naród sobie sam zorganizował (…). Naród zaczął maszerować.

Wojciech Cejrowski skrytykował działania Hanny Gronkiewicz-Waltz, ale nie zostawił także suchej nitki na prezydencie Polski i obecnym rządzie. Nie wierzy także w dobroduszne, niezaplanowane uratowanie marszu przez Andrzeja Dudę.

Kilka dni przed tą całą aferą (…) Duda miał oczyszczony do zera kalendarz po południu. Już było wiadomo, że nie pójdzie na MN, bo się nie dogadał z organizatorami, a jednocześnie nie było jeszcze decyzji HGW (…). Jakby miał coś zaplanowane, tylko jeszcze nam o tym nie mówił (…). Kiedy HGW zabrania marszu, Duda przejmuje inicjatywę jako “zbawiciel” narodu i chwilę później pojawia się w internecie reklamówka nakręcona mówiąca o tym, jak Duda ratuje naród (…). Jak można było w kilka chwil nakręcić tak dobrą reklamówkę? (…) Ja mam wrażenie ustawki.

Cejrowski podkreślił także kto wyszedł z inicjatywą Marszu Niepodległości i w czyich rękach powinna zostać jego organizacja. Zaznaczył, że to oddolna inicjatywa, w którą nie powinny ingerować władze państwowe.

“Ona (HGW) zabrania, to my wskoczymy na to miejsce”, żeby przejąć marsz z prawowitych rąk organizatorów, którzy mają imprezę cykliczną, od wielu lat, (…) to oni ten marsz zorganizowali (…), należy się temu stowarzyszeniu, które to robi. Nie Duda to wymyślił, nie Duda to zorganizował, nie Duda będzie zabierał tym ludziom.

[Kliknij w zdjęcie, aby otworzyć audycję]

 

“Nie widzę nic złego w poglądach narodowych. Nie widzę w byciu narodowcem nic zdrożnego”. Na swoim Twitterze Wojciech Cejrowski umieścił także wpis skierowany do Młodzieży Wszechpolskiej.

 

Źródło: YouTube

Komentarze