Wojewoda lubelski o Marszu Równości: Zboczenia, dewiacje i wynaturzenia | Narodowcy.net

Wojewoda lubelski o Marszu Równości: Zboczenia, dewiacje i wynaturzenia

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek powiedział w swoim nagraniu dot. Marszu Równości organizowanego w Lublinie, że „obnoszenie się ze swoją seksualnością jest obrzydliwe”. Na ten film zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który domaga się dymisji wojewody.

Marsz Równości  odbędzie się za dwa tygodnie, 13 października – dokładnie w 101. rocznicę zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie. Radni PiS uznali, że wydarzenie profanuje tę datę i domagają się od prezydenta jego zakazania. Swój głos zabrał również wojewoda Przemysław Czarnek, który stwierdził, że parada ta promuje  postawy „antyspołeczne i antychrześcijańskie”. W swoim nagraniu opublikowanym na YouTube Czarnek zachęca, aby propagować „zdrowe życie w sferze psychicznej i seksualnej” oraz nie „promować zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”.

Dziwię się, że prezydent Lublina Krzysztof Żuk pozwala na promowanie postaw antyrodzinnych, antychrześcijańskich i ze swoimi radnymi – katechetami i radnymi z rad parafialnych – pozwala na Marsz Równości wprost sprzeczny z katechizmem i wprost sprzeczny z konstytucją

– dodał w swoim wpisie na Facebooku.

Wojewoda lubelski powiedział, że organizowanie marszu może być sprzeczne z konstytucją RP. Chodzi o 18. artykuł według którego „małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”.

 

 

Komentarze