Wsparcie osób niepełnosprawnych – jest porozumienie | Narodowcy.net

Wsparcie osób niepełnosprawnych – jest porozumienie

 
Dzisiaj w Centrum Partnerstwa Społecznego “Dialog” rząd o przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie ws. wsparcia.

Po stornie rządowej porozumienie zostało podpisane przez minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz. Stronę organizacji pozarządowych podpis złożyły: Fundacja Aktywizacja, Fundacja Integracja, Fundacja Pomóż Innym, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, Fundacja Szansa dla Niewidomych.

Podpisanie Porozumienia odrzucili przedstawiciele protestujących od ubiegłego tygodnia w sejmie, według których proponowane rozwiązanie nie jest porozumieniem. Zaznaczają, że nie wierzą w dobrą wolę rządu – informuje Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych.

Porozumienie zobowiązuje rząd do podniesienia wysokości renty socjalnej do poziomu równego najniższej emeryturze, rencie tj do 1029,89 corocznie waloryzowanej od czerwca br; realizacji Programu Dostępność+ ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych.

Protstujący w sejmie domagają się również dodatku rehabilitacyjnego  dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18 roku życia w kwocie 500 złotych miesięcznie bez kryterium dochodowego.

źródło: gosc.pl

Komentarze