Współpraca polsko – ukraińska w produkcji amunicji | Narodowcy.net

Współpraca polsko – ukraińska w produkcji amunicji

Polska firma Mesko należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej i ukraińska firma Ukroboronprom będą współpracowali w stworzeniu nowych formuł składu prochu strzelniczego różnych typów. Współpraca między firmami trwa już od dłuższego czasu.

Współpraca między Ukroboronpromem i Mesko trwa od dłuższego czasu. Ukraińska firma dostarczyła polskiej technologię do produkcji amunicji o kalibrze 155 mm i 122 mm. Teraz współpraca ma się mocniej zacieśnić. Obie firmy mają pracować nad stworzeniem nowych formuł składu prochu strzelniczego różnych typów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Rozmowy między przedstawicielami firm zbrojeniowych rozpoczęły się już podczas targów w Kielcach. W przeciągu kilku miesięcy mają być przygotowanie odpowiednie dokumenty.

Szczególną uwagę poświęcono kwestiom współpracy naukowo-technicznej w obszarze stworzenia perspektywicznych materiałów wybuchowych i ich produkcji w przedsiębiorstwach wchodzących w skład koncernu -Andrij Artiuszenko, dyrektor departamentu ds. broni precyzyjnej i amunicji Ukroboronprom

źródło: kresy.pl

Komentarze