Wszechpolacy upominają się o Janusza Walusia | Narodowcy.net

Wszechpolacy upominają się o Janusza Walusia

Młodzież Wszechpolska opublikowała wczoraj apel do polskiego rządu, w którym odniosła się do panującego w Republice Południowej Afryki instytucjonalnego rasizmu i sytuacji białych mieszkańców tego kraju. Wszechpolacy upomnieli się także o interwencję w sprawie Janusza Walusia.

Apel wypuszczony został w wersji polskiej i angielskiej. Na anglojęzycznych blogach już pojawiły się pierwsze reakcje.

Nie zapomniano także o Januszu Walusiu, polskim migrancie do RPA, odpowiedzialnym za zabicie Chrisa Haniego,  lidera Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej, w latach 90′.

Fragment apelu odnoszący się do sytuacji Walusia brzmi następująco:

“Apelujemy także, aby polski rząd zainterweniował w sprawie Janusza Walusia. Jakkolwiek oceniać jego czyny, to w tej chwili jest polskim obywatelem przetrzymywanym w więzieniu ze względów politycznych. Nie objęła go żadna z ogłaszanych amnestii, a przed nim deportowano np. skazanych w 2002 roku dwóch chińskich morderców, którzy po popełnieniu zbrodni pokroili i ugotowali ciało swojej ofiary. Jeżeli polskie państwo ma budować zaufanie obywateli, to musi troszczyć się o wszystkich, bez wyjątku”.

Komentarze

Adam Szabelak

Działacz Młodzieży Wszechpolskiej od 2014 roku. Organizator m.in. turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!" i współorganizator Radomskiego Konwentu Polskiej Popkultury - KonRad. Zainteresowania: geopolityka, wędrowanie, gry "bez prądu", niszowa piłka nożna.