Wszechpolacy upominają się o Janusza Walusia

Młodzież Wszechpolska opublikowała wczoraj apel do polskiego rządu, w którym odniosła się do panującego w Republice Południowej Afryki instytucjonalnego rasizmu i sytuacji białych mieszkańców tego kraju. Wszechpolacy upomnieli się także o interwencję w sprawie Janusza Walusia.

Apel wypuszczony został w wersji polskiej i angielskiej. Na anglojęzycznych blogach już pojawiły się pierwsze reakcje.

Nie zapomniano także o Januszu Walusiu, polskim migrancie do RPA, odpowiedzialnym za zabicie Chrisa Haniego,  lidera Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej, w latach 90′.

Fragment apelu odnoszący się do sytuacji Walusia brzmi następująco:

„Apelujemy także, aby polski rząd zainterweniował w sprawie Janusza Walusia. Jakkolwiek oceniać jego czyny, to w tej chwili jest polskim obywatelem przetrzymywanym w więzieniu ze względów politycznych. Nie objęła go żadna z ogłaszanych amnestii, a przed nim deportowano np. skazanych w 2002 roku dwóch chińskich morderców, którzy po popełnieniu zbrodni pokroili i ugotowali ciało swojej ofiary. Jeżeli polskie państwo ma budować zaufanie obywateli, to musi troszczyć się o wszystkich, bez wyjątku”.

Adam Szabelak

Czytaj Wcześniejszy

Studenci polscy razem na Marsz Niepodległości! – "Chcemy być aktywną alternatywą zarówno dla rozhisteryzowanej lewicy, jak i dla oportunistycznych organizacji studenckich"

Czytaj Następny

Marcin Kowalski: Sprawa Polska podczas I wojny światowej z punktu widzenia narodowców

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *