Wszechpolacy wysłali wiadomość do Włoch. Dostali odpowiedź!

Kilka tygodni temu lider Forza Nuova w Palermo został związany i pobity przez sześciu zamaskowanych napastników, przez co trafił w ciężkim stanie do szpitala. Krakowscy wszechpolacy zdecydowali się wyrazić w takiej sytuacji swoją solidarność z Włochem.


Oto wiadomość jaką wysłali wszechpolacy:

„Massimo stwierdził, że zranione zostało jedynie jego ciało, ale jest to poświęcenie dla prawdy. Trzymaj się Massimo, możesz zawsze liczyć na swoich przyjaciół z Polski!”

Nie było to wszystko co przygotowali. Oprócz posta z wiadomością wysłaną do Massimo Ursino, na stronie Młodzieży Wszechpolskiej Kraków pojawiło się zdjęcie oprawy okolicznościowej. Z dymów utworzono flagę Włoch – gest ten spotkał się z pozytywnym przyjęciem wśród włoskich nacjonalistów, którzy bardzo szybko zaczęli udostępniać obie fotografie na swoich profilach.
Oprawa solidarnościowa krakowskich wszechpolaków

Nie trzeba było także długo czekać na odpowiedź samego zainteresowanego. Massimo Ursino wysłał do swoich polskich „braci” następującą wiadomość:
„Flagi wszystkich europejskich patriotów są wzniesione. Nie ważne jak długo i trudna będzie walka – zwycięstwo jest pewne!”

Forza Nuova jest partią polityczną o charakterze nacjonalistycznym, będąca członkiem Europejskiego Frontu Narodowego. Została założona w 1997 roku przez Roberto Fiore oraz Massimo Morsello. Włoscy narodowcy z FN od kilku lat goszczą na Marszu Niepodległości, a działacze jej młodzieżówki Lotta Studentesca przyjeżdżają na tradycyjny obóz letni na Pomorzu.
Młodzież Wszechpolska utrzymuje kontakty z nacjonalistami z m.in. Włoch, Hiszpanii, Węgier, Estonii i Szwecji. Wydział Zagraniczny organizuje regularne wyjazdy do zaprzyjaźnionych krajów. Podczas ostatniej delegacji u organizacji Democracia Nacional wszechpolacy uznani zostali za „paramilitarną bojówkę ze wschodu Europy”.

Adam Szabelak

Czytaj Wcześniejszy

W poszukiwaniu inspiracji… "Pług"

Czytaj Następny

III edycja turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!" już za nami!

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *