Wychwalanie urzędników KE i propozycja postawienia pomnika … Timmermansowi! – Czyli wywiad Gersdorf | Narodowcy.net

Wychwalanie urzędników KE i propozycja postawienia pomnika … Timmermansowi! – Czyli wywiad Gersdorf

Obecna Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf podczas wywiadu dla jednej z zagranicznych gazet negatywnie wypowiadała się o swoim własnym kraju, chwaląc przy tym urzędników UE.

Wywiad, przeprowadzony dla zagranicznych mediów przez Grsdorf, obfitował w słowa wychwalające unijnych urzędników za pomoc dla “opozycji” w walce przeciw “dyktaturze”, a także był pełny negatywnych wypowiedzi o sytuacji w Polsce. Prezes SN niejako skarżyła się na swój kraj, na warunki w nim panujące. Podkreślala, że młodzi sędziowie mający być “nową elitą” tracą swój autorytet, poważanie społeczeństwa.

Podkresliła, że ponieważ ustawa weszła w czasie trwania jej kadencji, to nie może jej skrócić. Stwierdziła, że to ona posiada “moralną moc”. (Dla czytelników chciałbym przypomnnieć, że nowa ustawa o SN zmniejsza wiek emerytalny i tym samym “odsyła” Gerdorf na emeryture).

Największe emocje budzi jednak końcówka jej wypowiedzi, kiedy to stwierdzila, że “Timmermans pracuje wspaniale dla Polski”. Stwierdziła też, że za kilka lat stanie w Polsce jego pomnik.

Dla przypomnienia, zaznaczę, że dziś KE wszczeła wobec Polski procedure naruszenia prawa.

Komentarze