Zadał pytanie „Kim jest Jonny Daniels?”. Spalono mu auto

„Do zdarzenia doszło w nocy, kiedy wracałem z Warszawy do Wrocławia, po spotkaniu u Marcina Roli. Jeden z moich samochodów służbowych zaczął się palić. Na miejscu bardzo szybko pojawiła się Straż Pożarna, która zgasiła płomienie w zarodku, oraz policja wezwana przez straż. Zdjęcia udostępnione przeze mnie na Twitterze wykonał ze swoich ze swoich okien sąsiad, który był świadkiem całego zdarzenia” – 14 września napisał w opublikowanym na swoim Twitterze oświadczeniu Łukasz Bugajski, twórca raportu odpowiadającego na pytanie „Kim jest Jonny Daniels?”.

Raport na temat „niekoronowanego króla Polski” (tak Jonn’ego Danielsa określiła dr Ewa Kurek) odnaleźć można na stronie kimjestdaniels.pl. Jest to kilkaset stron rzetelnie opracowanych danych, które mówią same za siebie i rzucają wiele światła na tę tajemniczą postać. Dokumenty są profesjonalnie zabezpieczone, wystarczy po nie sięgnąć.

 

Jedna z głośniejszych wypowiedzi Danielsa, „przyjaciela Polaków”

 

Podstawowe pytania jakie postawił Łukasz Bugajski w sprawie Danielsa brzmią następująco:

1. Czy prawdą jest, że Jonny Daniels utrzymywał relacje biznesowe z premierem Mateuszem Morawieckim, przed zaangażowaniem się przez niego w politykę?

2. Na jakich zasadach, dlaczego tak swobodnie i w sposób niczym nieograniczony Jonny Daniels porusza się na „rządowych salonach”? Czy został zweryfikowany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub Służbę Ochrony Państwa?

3. Czy wobec Jonny’ego Danielsa prowadzono jakikolwiek postępowanie dot. dostępu do danych niejawnych? Czy sam Daniels taki wniosek składał?

4. Czy wspólne przedsięwzięcia o. Tadeusza Rydzyka i Jonny’ego Danielsa będą dotowane przez Skarb Państwa?

5. Czy Jonny Daniels jest w jakikolwiek sposób upoważniony do reprezentowania polskich interesów? (patrz. sprawa roamingu)

6. Czy Jonny Daniels posiada przepustkę stałą do rządowych budynków i parlamentu?

7. Czy PLL LOT wypłaca Jonny’emu Danielsowi jakiekolwiek pieniądze? Jeżeli tak, tytułem czego? Jakie to są kwoty?

8. Czy dom Jonny’ego Danielsa został sprawdzony pod kątem kontrwywiadowczym przed szabasową kolacją, w której uczestniczyli polscy politycy?

9. Czy prawdą jest, że Jonny Daniels posiada polski paszport?

10. Czy Służba Ochrony Państwa dba o bezpieczeństwo oficjeli podczas nieoficjalnych spotkań z Jonnym Danielsem?

11. Czy instytucje publiczne lub spółki skarbu państwa korzystają z usług doradczych Jonny’ego Danielsa?

12. Czy Jonny Daniels w ramach swojej działalności doradczej uczestniczy w formalnych lub nieformalnych spotkaniach, strategicznych dla interesu Polski?

Uzyskanie na nie odpowiedzi może być kluczowe dla zabezpieczenia bezpieczeństwa naszemu państwu. Jednak może być również niewygodne dla różnych grup wpływu, o czym świadczą wypadki, jakie spotkały po opublikowaniu raportu Łukasza Bugajskiego.

Jonny Daniels z Jarosławem Kaczyńskim…

 
…z Andrzejem Dudą…

 
…z ojcem Rydzykiem…

 
…z premierem Morawieckim…

 
…z Rafałem Trzaskowskim…

 
…i podczas spotkań „biznesowych”

Pogróżki, tajemnicze telefony, podpalony samochód

19 lipca Bugajski poinformował na swoim Twitterze o rozpoczęciu prac nad raportem na temat postaci Jonny’ego Danielsa.


Użytkownicy Twittera od razu ostrzegli Bugajskiego przed grożącym mu niebezpieczeństwem

20 lipca Jonny Daniels zablokował Bugajskiego na swoich profilach na mediach społecznościowych i od tego momentu znacznie ograniczył swoją aktywność w przestrzeni publicznej.

1 sierpnia została opublikowana pierwsza część raportu o Jonnym Danielsie. Od tej chwili rozpoczęły się nieprzyjemne sytuacje. Bugajskiemu przebijano opony w aucie, wysłano pogróżki z życzeniem śmierci (ich autorami były konta, które określić można mianem „pisowskiego betonu”), podrzędni politycy PiS-u ostrzegali go o ewentualnej odpowiedzialności karnej (prawdopodobnie chciano mu dać do zrozumienia, że jest na celowniku, bez rozpętywania afery, czym musiałaby się skończyć wypowiedź ważniejszej postaci z szeregów PiS-u).

Zdarzały się także głuche telefony z Izraela, także do rodziny Bugajskiego i użytkowników Twittera, którzy udostępniali mu swój numer z jego wykorzystaniem (wg Bugajskiego spowodowane być to mogło wyciekiem numerów z keyloggera albo przejęciem dostępu do jego konta na Twitterze).

4 duże firmy państwowe zerwały jednego dnia kontrakty z jego kancelarią płacąc za to ogromne kary pieniężne.

Określony jest tutaj stan na konkretną godzinę. Łącznie 4 duże firmy zerwały kontrakty z kancelarią Bugajskiego

 
Na koniec, 13 września, podpalono mu samochód. Wcześniej wyrażał obawy o swoje życie i zdrowie.
 


 

Obecnie wszystkie media trąbią o przebiciu opon w samochodzie Johnn’ego Danielsa. Dlaczego? Kim on jest? I dlaczego nikt z głównego nurtu nie interesuje się podpaleniem samochodu Łukasza Bugajskiego i jego raportem? Wiele pytań, mało odpowiedzi.


Mniej więcej w tym samym czasie na Twitterze Bugajskiego pojawił się dramatyczny wpis:

Wspomiany w przytoczonym we wstępie fragmencie oświadczenia występ u Roli:
 

Adam Szabelak

Czytaj Wcześniejszy

Wnuczka mjr Karwowskiego zdradziła, co dziadek wyszeptał jej do ucha podczas ślubu

Czytaj Następny

Cerkiew na skraju podziału?

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *