Zakończyły się zawody Strong Europe Tank Challenge 2018 | Narodowcy.net

Zakończyły się zawody Strong Europe Tank Challenge 2018

Od 3 do 5 czerwca na niemieckim poligonie w Grafenwöhr odbył się Strong Europe Tank Challenge 2018. Są to doroczne, międzynarodowe zawody czołgistów z USA i krajów europejskich. Polacy też brali w nich udział.

W zawodach brali udział reprezentanci z Niemiec, USA, Polski, Ukrainy, Austrii, Francji, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

5 czerwca o godzinie 6 rano odbył się bieg z przeszkodami. Następnie sztafeta, w której zawodnicy przekazywali sobie różne części czołgu, zamiast pałeczki. Strzelanie z czołu w ruchu było kolejną konkurencją. Każda drużyna musiała trafić w cel z odległości 20 metrów. Mając do dyspozycji 30 pocisków na pluton. Oceniano szybkość i celność strzelania. Tak zwane “przyjacielskie strzelanie” było ostatnią konkurencją. Polegała na tym, że na linii każdego zespołu ustawił się jeden czołg, załoga gdy była już gotowa oddawała wspólny strzał.

We wcześniejszych dniach odbyły się zadanie, które polegały na miedzy innymi obronie manewrowej, szybkim strzelaniu oraz rozjeżdżanie samochodów.

 

W tym roku zwyciężyli Niemcy. Polska zajęła czwarte miejsce. Pomimo, że polska załoga znalazła się poza podium to na przestrzeni roku uczynili znaczne postępy, ponieważ w zeszłym roku zajęli 6 miejsce.

 

źródło: kresy.pl

Komentarze