> Zmarł dr inż. Antoni Zięba - Narodowcy.net

Zmarł dr inż. Antoni Zięba

Po ciężkiej chorobie odszedł dziś w wieku 70 lat dr inż. Antoni Zięba, obrońca życia, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, znany ze swych audycji w Radiu Maryja.

W połowie kwietnia dr inż. Zięba trafił do szpitala, o czym informowała i apelowała o modlitwę dziennikarka Małgorzata Pabis.

Dr inż. Antoni Zięba był znanym autorytetem w dziedzinie obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Otrzymał nagrodę Fundacji Jana Pawła II za działalność pro – life.

Był zawsze dla mnie wzorem w Federacji. Poznałam go właśnie jako wiceprezesa Polskiej Federacja Ruchów Obrony Życia. Był godny naśladowania, zawsze pełen radości. Dla wielu wzór do naśladowania – i w obronie życia, i też jako człowiek, ojciec dzieci. Spędziłam z nim wiele spotkań, rozmów. Naprawdę będzie go nam brakowało

– wspomina Anna Dyndul, sekretaż PFROŻ.

Dr inż. Antoni Zięba był stałym gościem Radia Maryja oraz Telewizji Trwam, prowadził audycję oraz publikował w “Naszym Dzienniku”. Organizował także coroczne pielgrzymki obrońców życia na Jasną Górę. W tym roku odebrał z rąk ks. abp. Marka Jędraszewskiego medal Stolicy Apostolskiej “Pro Ecclesia et Pontiface” za blisko 40-letnie zaangażowanie w obronę życia.

Źródło: Radio Maryja

 

Komentarze