Zwycięstwo Stocha w Oberstdorfie | Narodowcy.net

Zwycięstwo Stocha w Oberstdorfie

W niemieckim Oberstdorfie odbył się dzisiaj konkurs skoków narciarskich. Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce, a dwóch innych Polaków znalazło się w pierwszej dziesiątce.

Turniej Czterech Skoczni jest cyklem czterech konkursów skoków narciarskich rozgrywanych na przełomie grudnia i stycznia kolejnego roku – zaliczających się do pucharu świata. Jest rozgrywany na terenie Austrii i Niemiec (gdzie odbył się dzisiejszy konkurs w Oberstdorfie). Od zwykłych epizodów pucharu świata dzieli go fakt, że rywalizacja następuje w systemie KO (pojedynków w pierwszej serii pomiędzy skoczkami). Zwycięzca otrzymuje znacznie wyższą kwotę za wygraną, bo sięgającą nawet 315 tys.franków szwajcarskich.

W dzisiejszym konkursie w Oberstdorfie zwycięstwo dzięki skokowi na 137 metrów odniósł najlepszy polski skoczek Kamil Stoch. Na podium stanął tuż przed liderem klasyfikacji Pucharu Świata Richardem Freitagiem i kolejnym Polakiem uzupełniającym podium – Dawidem Kubackim. W pierwszej dziesiątce znalazł się również Stefan Kula. Maciej Kot zajął 15. miejsce, a Piotr Żyła 25te. To pierwsze zwycięstwo Kamila Stocha w tegorocznym Pucharze Świata. Kolejny konkurs w Garmish- Partenkirchen odbędzie się 1 stycznia.

W historii Polacy odnosili wielkie sukcesy na tym turnieju w szczególności podczas rozgrywek z poprzedniego roku kiedy wygrał Kamil Stoch, drugi był Piotr Żyła, a czwarty Maciej Kot. W 2001 roku zwycięstwo odniósł jeden z najlepszych polskich skoczków w historii – Adam Małysz.