23-letni imigrant uprawiał seks z 10-latką. Fiński sąd uznał, że to nie gwałt | Narodowcy.net

23-letni imigrant uprawiał seks z 10-latką. Fiński sąd uznał, że to nie gwałt

 Fiński Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok o tym, że 23-letni imigrant nie dopuścił się gwałtu uprawiając seks z 10-latką. Sąd odrzucił wniosek oskarżyciela, który domagał się surowszej kary dla agresora.

Do zdarzenia doszło jesienią 2016 r. w południowym regionie Pirkanmaa, w pobliżu miasta Tampere. 23-letni imigrant Juusuf Mustafa Abbudin dopuścił się stosunku seksualnego z 10-letnią wówczas dziewczynką. Wcześniej wysyłał jej wulgarne wiadomości.

Sąd Okręgowy w Prikanmaa w 2017 r. oskarżył mężczyznę o agresywne wykorzystywanie seksualne i zdecydował o karze trzech lat więzienia, twierdząc, że dziewczyna nie została zmuszona do odbycia stosunku i nie był to gwałt. 23-latkowi nakazano także wypłatę dziewczynce 3 tysięcy euro.

Oskarżyciel twierdził, że mężczyzna dopuścił się brutalnego gwałtu i domagał się ostrzejszej kary, jednak Sąd Najwyższy odrzucił jego wniosek. Wywołało to burzliwe debaty w całym kraju. Fiński minister sprawiedliwości Antti Hakkanen zaapelował o zaostrzenie kar wobec osób dopuszczających się przestępstw seksualnych wobec niepełnoletnich.

źródło: Voice of Europe

Komentarze