Dymisja prezes organizacji aborcyjnej. W tle zarzuty o handel organami | Narodowcy.net

Dymisja prezes organizacji aborcyjnej. W tle zarzuty o handel organami

Prezes organizacji Planned Parenthood, Cecile Richards, współodpowiedzialna za zabicie w aborcyjnych placówkach około 3,5 miliona nienarodzonych, ma w tym tygodniu podać się do dymisji. Komentatorzy łączą te doniesienia z ciążącymi na PP poważnymi oskarżeniami.

Informację o planowanej dymisji podał w zeszłą środę wieczorem portal LifeSiteNews, powołując się na wieści zaczerpnięte z witryny Buzzfeed, ta zaś – na „dwa źródła zorientowane w sprawie”.

Cecile planuje omówić rok 2018 i kolejne kroki dotyczące przyszłości Planned Parenthood na nadchodzącym spotkaniu zarządu – powiedział Buzzfeed.com przedstawiciel sieci aborcyjnej. Nie mówił on o przyszłości swojej szefowej, lecz według innego informatora, „60-letnia Richards poinformowała o swym odejściu przynajmniej część członków rady dyrektorów organizacji”.

Richards zarabiała ostatnio około miliona dolarów w ciągu 12 miesięcy. Nadzorowała od 2006 roku system placówek PP, wykonujących rocznie około 300 tysięcy aborcji.

Jak pisze LSN, w trakcie prezydenckich kadencji Baracka Obamy biznes aborcyjny miał sprzymierzeńca w Białym Domu. Jednak Richards i tak musiała mierzyć się ze śledztwami prowadzonymi przez Live Action oraz Centrum Postępu Medycznego. Organizacje te ujawniły zamiary tuszowania przez Planned Parenthood przypadków seksualnego wykorzystywania dzieci, pomocy udzielanej seks-przemytnikom oraz domniemanej sprzedaży dziecięcych organów pozyskanych w trakcie aborcji.

Jak powiedział portalowi LifeSiteNews David Daleiden z CMP, Richards w najbardziej oddany sposób działała na rzecz ukrycia przed opinią publiczną barbarzyńskich praktyk swej organizacji.

Ponieważ Planned Parenthood stoi w obliczu federalnego śledztwa kryminalnego FBI i Departamentu Sprawiedliwości z powodu handlu sercami, płucami, wątrobami i mózgami, odejście Richards pokazuje, że stara strategia przestała działać. Wyszło na jaw, że Planned Parenthood to sponsorowany z pieniędzy podatników syndykat zbrodni zabijania dzieci w skali przemysłowej, a nawet Cecile Richards nie może już na to pozwolić – skomentował Daleiden.

Troy Newman, prezes antyaborcyjnej organizacji Operation Rescue potwierdza przypuszczenia, iż „Cecile Richards może ustąpić, ponieważ Planned Parenthood sprawdzane jest pod kątem nielegalnego handlu częściami ciał dzieci oraz innych przestępstw”.

– Być może próbuje odejść zanim posypią się akty oskarżenia. Jest również obciążona innymi skandalami, dzięki bliskiej współpracy z Hillary Clinton i Fusion GPS, które również są badane. Planned Parenthood może teraz uznać ją za odpowiedzialną – ocenił.

– Tak czy inaczej, ta wiadomość wskazuje na destabilizację PP i dopóki organizacja ta jest w rozsypce, nie może rozszerzyć swojej działalności aborcyjnej, i to jest dobra wiadomość – podkreślił Newman.

Planned Parenthood została założona przez Margaret Sanger, zaprzysięgłą zwolenniczkę rasizmu oraz eugeniki – przypomina portal.

BM

Komentarze

Adam Szabelak

Działacz Młodzieży Wszechpolskiej. Dziennikarz portalu Kresy.pl i redaktor kwartalnika Polityka Narodowa. Organizator turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!". Zainteresowania: geopolityka, wędrówki, gry "bez prądu", niszowa piłka nożna.