50 agresywnych Romów pobiło się w CH Posnania | Narodowcy.net

50 agresywnych Romów pobiło się w CH Posnania

 Do bójki doszło w sobotę w godzinach wieczornych w Centrum Handlowym Poznania. Agresywnych mężczyzn uspokoiło dopiero 11 policyjnych radiowozów, które pojawiły się na miejscu całego zdarzenia.

Wszystko zaczęło się tuż przed zamknięciem centrum około godz. 22:30. Doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy grupami Romów, które z każdą chwila stawały się coraz bardziej liczne. Według jednego z relacji czytelników portalu epoznan.pl ochroniarze przybyli po upływie około 10 minut. Nie było ich więcej niż 4. Według jego relacji poza niewystarczającą liczebnością miała być ich bierność. Ochroniarze spokojnie przyglądali się jak sprzeczka pomiędzy Romami przeradza się w kłótnię.

Kiedy w ruch poszły pięści, ochroniarze wycofali się, a bójka trwała w najlepsze, a w tym wszystkim wychodzący z Galerii klienci, dzieci, osoby starsze którzy najzwyczajniej w świecie byli zszokowani.

relacjonuje czytelnik portalu.

Rzecznik Posnanii podsumowuje tę sytuację następująco:

Pracownicy ochrony, którzy byli na obiekcie, działali zgodnie z przepisami, czyli próbowali wezwać osoby uczestniczące w tej bójce do wstrzymania się i do zachowania spokoju, kiedy zaczynali się przepychać.

Nadmienia też, że polskie prawo właściwie nie daje możliwości ochroniarzom, by w podobnej sytuacji mogli zrobić coś więcej.

To już są przepisy prawa, które obowiązują wszystkich. Z naszej strony nie doszło do naruszenia dóbr osobistych żadnej z tych osób. Nasi pracownicy działali w takim zakresie, na ile im przepisy prawa pozwalają – komentuje rzecznik centrum handlowego.

Dodał też, że w akcji brała udział grupa interwencyjna ochrony obiektu, oraz pracownicy ubrani po cywilnemu. Zaznaczył przy tym, że głównym zadaniem  było zapewnienie ochrony pozostałym gościom galerii, którzy nie zdążyli opuścić obiektu.

Sama bójka trwała pół godziny. Romowie uspokoili się dopiero wtedy, gdy zobaczyli 11 policyjnych radiowozów.

Funkcjonariuszom Policji udało się ustalić, że kilkunastu biorących udział w bójce Romów na widok radiowozów uciekło w kierunku osiedla Jagiellońskiego. Patrole policji szukały ich do późnych godzin nocnych.

Poniżej filmik przedstawiający całe zajście:

W ruch poszły pięści

Mamy nagranie wczorajszej bójki Romów w CH Posnaniahttps://epoznan.pl/news-news-85077

Opublikowany przez epoznan.pl Niedziela, 22 kwietnia 2018

 

źródło: epoznan.pl

Komentarze