Adamowicz – damski bokser i obrońca Michnika [WIDEO] | Narodowcy.net

Adamowicz – damski bokser i obrońca Michnika [WIDEO]

W Gdańsku odbyła się pierwsza Debata Obywatelska, której gościem był Adam Michnik. Przywitały go lokale struktury Młodzieży Wszechpolskiej.

Od jakiegoś czasu we wszystkich pomorskich mediach głośno o nowym projekcie, a mianowicie serii Debat Obywatelskich nawiązujących do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Osobami, które będą występować w ramach tej inicjatywy mają być ,,najwybitniejsi intelektualiści w kraju” jak podkreśla szef projektu Gdańskich Debat Obywatelskich, Wojciech Duda. Dnia 7 listopada odbyła się pierwsza debata, a gościem był… Adam Michnik.

Paweł Adamowicz bardzo szybko pokazał, że seria debat nie wynika z jego zamiłowania do historii czy patriotyzmu. Wystarczy spojrzeć na listę gości, aby zrozumieć, że jest to jedynie gra polityczna skierowana pod przyszłe wybory samorządowe. Nie ulega także wątpliwości jakie będzie “jedyne słuszne spojrzenie” na kwestię niepodległościową podczas rzekomo “obywatelskiej” Debaty.

W trosce o pluralizm światopoglądowy podczas Debaty lokalne struktury Młodzieży Wszechpolskiej postanowiły wybrać się na spotkanie i przeprowadzić na nim mały happening, a mianowicie wręczyć redaktorowi naczelnemu Gazety Wyborczej smołę do wysmarowania swoich dziennikarzy na Marsz Niepodległości.

Akcja miała nawiązywać do słynnej prowokacji dziennikarza “Wyborczej”, , podczas której wysmarowany czarną farbą, Jacek Hugo Bader wszedł w tłum narodowców podczas pochodu 11 listopada i mimo, iż nikt nie widział problemu w maszerującym “czarnoskórym mężczyźnie” to stwierdził on, iż były rzucane w jego stronę rasistowskie spojrzenia.

Niestety, gdy tylko rozpoznano przybyłych na spotkanie narodowców, fani Gazety Wyborczej i Pana Adamowicza szybko pokazali jak bardzo obywatelska jest ta debata. Zaczęli gwałtownie krzyczeć w stronę Wszechpolaków i pokazywać obraźliwe gesty. “Faszyści!”, “Won!”… To tylko jedne z określeń  jakie padły w stronę narodowców. Wszystkiemu zaś przyklaskiwał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. 

Gdy tylko narodowcy zbliżyli się do Adama Michnika, aby wręczyć mu prezent prezydent Adamowicz wskoczył między nich i nie zawahał się nawet popchnąć działaczki z Młodzieży Wszechpolskiej.

Następnie członkowie Młodzieży Wszechpolskiej zostali wyrzuceni z sali, a sam Adamowicz pomagał przy ich wypychaniu. Warto dodać, że z dużą brutalnością zostali potraktowani nie tylko Wszechpolacy, ale i Wszechpolki. Piewcy demokracji po raz kolejni pokazali jak bardzo cenią sobie te wartości, które noszą na sztandarach, czyli równość poglądów, oraz pluralizm polityczny skandując “Precz! Precz!…” przy wyrzucaniu narodowców z sali.

W związku z brutalnym postępowaniem Pawła Adamowicza wobec kobiet z MW, narodowcy zapowiadają złożyć odpowiednie zawiadomienie do prokuratury.

 

Komentarze