Adamowicz skazany za obrażanie działacza Młodzieży Wszechpolskiej | Narodowcy.net

Adamowicz skazany za obrażanie działacza Młodzieży Wszechpolskiej

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został skazany za naruszenie nietykalności osobistej i za pomówienie działacza Młodzieży Wszechpolskiej Aleksandra Jankowskiego. Wyrok nie jest prawomocny.

7 listopada 2017 roku podczas wykładu Adama Michnika w Gdańska działacze Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali happening, w którym przekazali redaktorowi Gazety Wyborczej wiaderko z napisem “smoła”. W pojemniku była mieszanka wody z węglem spożywczym. Było to nawiązanie do prowokacji jaką przeprowadziła Gazeta, podczas Marszu Niepodległości. Prezydent miasta Gdańska rzekomo w obronie redaktora popchnął narodowców i nazwał ich “faszystami”.

Oskarżony, stosując siłę fizyczną, dokonał ataku na moją osobę oraz dwie inne kobiety. Stosując siłę fizyczną zdecydowanie odpychał nas krzycząc słowa “Won”, “Precz!” oraz pomawiając nas poprzez nazwanie mnie jak i dwóch obecnych ze mną kobiet mianem “faszystów” – fragment aktu oskarżenia.
Jeżeli ktoś się zapisuje do organizacji politycznej i nacjonalistycznej, to musi się liczyć z tym, że będzie oceniane jego zachowanie. I pan Jankowski ma pretensje, że publiczność nazwała go faszystą? To jest po prostu przedszkole – rezydent Gdańska Paweł Adamowicz
Prywatny akt oskarżenia złożył działacz Młodzieży Wszechpolskiej w Gdańsku Aleksander Jankowski. Mediacje między prezydentem Gdańska, a narodowcem nie przyniosły rezultatu. Sąd 13 lipca orzekł, że Paweł Adamowicz, musi zapłacić grzywnę w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Włodarz miasta nie był obecny  podczas ogłoszenia wyroku, ale zapowiedział, że będzie się odwoływał nawet do Sądu Najwyższego.

Komentarze