Akcja wspierająca Zofię Klepacką "#NasReprezentujesz !" | Narodowcy.net

Akcja wspierająca Zofię Klepacką “#NasReprezentujesz !”

Nas reprezentujesz! – mówią osoby ze świata kultury, sportu i mediów, które wystąpiły w specjalnym spocie wspierającym Zofię Klepacką. Polska windsurferka wdała się  w kłótnię  z dziennikarką TVN Kingą Rusin, w efekcie którego pojawiły się głosy za  wykluczeniem jej z reprezentacji Polski.

Konflikt rozpoczął się w niedzielę, 26 maja. Wówczas na koncie Zofii Klepackiej pojawiło się nagranie, na którym Kinga Rusin oskarża windsurfurkę o obrażanie osób LGBT. „Niech się pani przedstawi, bo krzyczy pani z drugiego końca ulicy. Ta pani krzyczy do medalistki olimpijskiej: wstyd. Co ta pani osiągnęła w życiu?” – pytała

Rusin odniosła się do sprawy na Instagramie. „Jako medalistka Olimpijska powinna wiedzieć, że koła na fladze olimpijskiej symbolizują różnorodność i jedność ludzi” – napisała dziennikarka. Wkrótce do konfliktu dołączyły inne osoby. Klepacką skrytykowali m.in. Borys Szyc, Robert Biedroń i Jagna Marczułajtis.

W odpowiedzi na krytykę Zofii Klepackiej ruszyła akcja „#NasReprezentujesz!”. „Po raz kolejny znajdujemy się w sytuacji, w której kilku celebrytów zamierza wpływać na wolność słowa, poglądów i wyrażania opinii przez innych” – mówią twórcy akcji.

W  spocie widzimy m.in. Łukasza Warzechę, Edytę Hołdyńską, Pawła Lisickiego, Wojciecha Wybranowskiego i Jana Pospieszalskiego.

Komentarze