Alternatywa dla Szwecji ma już jednego posła | Narodowcy.net

Alternatywa dla Szwecji ma już jednego posła

Założona niespełna dwa tygodnie temu nacjonalistyczna partia Alternativ för Sverige ma już jednego posła. To Olle Felten, członek Komitetu Podatkowego, zastępca w Komisji Przemysłu i Konstytucji oraz członek Rady Banku Narodowego.

Choć Alternatywa dla Szwecji nie brała jeszcze udziału w żadnych wyborach, już ma jednego posła. To Olle Felten, który przeszedł do niej z partii Szwedzkich Demokratów ze skutkiem natychmiastowym. Sukces jest ogromny. Felten to członek m.in. Rady Banku Narodowego.

Widzę Alternatywę dla Szwecji w dużej mierze jako przeciwwagę dla negatywnej kultury partyjnej panującej w Sverigedemokraterna. Alternatywa dla Szwecji ma motywację, która sprawia, ze człowiek staje się szczęśliwy widząc ją. Już nie mogę się doczekać, by zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby partia dostała się do parlamentu w jesiennych wyborach.

-skomentował swoja decyzje poseł.

Olle Felten to już kolejny polityk, który zrezygnował z członkostwa w SD na rzecz AfS. Wcześniej partie nacjonalistów zasilił Eddie Ek, radny gminy Åstorps. Choć Alternatywa powstała niespełna dwa tygodnie już wyraźnie rośnie w siłę i cieszy się sporym poparciem. Na dzień dzisiejszy aż 13% szwedzkich wyborców rozważa oddanie na nią głosu w jesiennych wyborach. Teraz, dzięki reprezentacji parlamentarnej, może przekonać do siebie jeszcze większą część społeczeństwa.

Źrodło: alternativforsverige.se

Komentarze