Alternatywa dla Szwecji szybuje w sondażu poparcia | Narodowcy.net

Alternatywa dla Szwecji szybuje w sondażu poparcia

 
Az 13% szwedzkich wyborców może jesienią zagłosować na Alternatywę dla Szwecji.

Założona tak niedawno jak w zeszłym tygodniu szwedzka partia nacjonalistyczna Alternativ för Sverige już dziś cieszy się sporym poparciem. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Sentio, aż 13,15% szwedzkich wyborców rozważa oddanie na nią głosu w jesiennych wyborach parlamentarnych. 25,20% ankietowanych nie było w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy chciałoby na nią zagłosować. Jak na razie nie mówią jej wiec ,,tak”, ale nie mówią tez ,,nie”. Do 9 września partia ma czas, by ich do siebie przekonać. 61,65% respondentów już dziś wie, ze nie odda na nią głosu. Największą grupę zainteresowanych stanowią wyborcy Szwedzkich Demokratów. Aż 29,17% spośród nich rozważa ostateczne poparcie Alternatywy dla Szwecji.

Choć partia nie brała jeszcze udziału w żadnych wyborach, już ma własnego radnego gminy. To Eddie Ek z Åstorps. Najmłodszy szwedzki radny. Z partii Szwedzkich Demokratów przeszedł dwa dni temu do AfS. Można powiedzieć, ze nacjonalistom  poszczęściło się, gdyż Alternatywa nie zamierza brać udziału w wyborach samorządowych.

Badanie poparcia zostało przeprowadzone przez Sentio miedzy 9 a 13 marca na 1 004 respondentach. Pytanie brzmiało ,,Czy wyobrażasz sobie oddać głos na antyimigracyjna partie Alternatywa dla Szwecji w wyborach parlamentarnych?”

Źrodła: alternativforsverige.se, friatider.se

Komentarze