Amerykanie wracają na Księżyc-nowa polityka z podpisem prezydenta | Narodowcy.net

Amerykanie wracają na Księżyc-nowa polityka z podpisem prezydenta

11 grudnia w czterdziestą piątą rocznice ostatniego załogowego lądowania na Księżycu, prezydent Donald Trump podpisał dyrektywę o powrocie Amerykanów na Księżyc.  

Jesteśmy liderem, zamierzamy liderem pozostać i jeszcze powiększyć naszą przewagę– powiedział Trump podpisując “Space Policy Directive 1”- Tym razem nie tylko zatkniemy flagę i zostawimy ślad, stworzymy fundament dla ewentualnej misji na Marsa. A może pewnego dnia, do wielu dalszych światów.

 

Środki na nową politykę kosmiczną mają być uwzględnione w projekcie budżetu na rok 2019. NASA z niecierpliwością oczekuje na poparcie dyrektywy prezydenta dostosowując swoją strategiczną pracę do powrotu człowieka na Księżyc, podróży na Marsa i otwarcia po za system słoneczny– powiedział obecny administrator NASA Robert Lightfoot.

 

To zmienia naszą narodową politykę lotów człowieka w kosmos i pomoże w staniu się przez Amerykę wiodącą siłą w przemyśle kosmicznym, da nową wiedzę o kosmosie i będzie impulsem rozwoju zadziwiających technologii– skomentował rzecznik białego domu.

Komentarze