Amerykańska sałata skażona bakteriami E.coli. Są ofiary śmiertelne | Narodowcy.net

Amerykańska sałata skażona bakteriami E.coli. Są ofiary śmiertelne

Ofiary śmiertelne mieszkały w różnych amerykańskich stanach. To najpoważniejszy przypadek zakażenia bakteriami E.coli  w USA od 12 lat.

Pięć osób zmarło, a niemal dwieście jest chorych po zjedzeniu sałaty rzymskiej. Dwie ofiary śmiertelne mieszkały w Minnesocie, pozostałe w Arkansas, Kalifornii i Nowym Jorku. Z dolegliwościami trafiło do lekarzy dokładnie 197 osób w 35 stanach, najwięcej w Kalifornii i Pensylwanii.

Od 16 maja liczba przypadków zakażenia E.coli wzrosła o 25 osób. Najnowsze dane udostępniło Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC). Niektóre z chorych osób same nie spożyły sałaty, ale miały kontakt z osobami, które to zrobiły. Sporo ludzi odczuło dolegliwości, kiedy skażony produkt był jeszcze na półkach sklepowych.

Zlokalizowano region, z którego pochodzi skażona sałata. To uprawy w rejonie Yumy w Arizonie. Dochodzenie jest w toku, jednak amerykańska Agencja do spraw Żywności i Leków podkreśla, że na razie nie może być mowy o odpowiedzialności plantatorów lub dystrybutorów sałaty.

Spośród chorych, do szpitali trafiło 89 osób, u 26 stwierdzono niewydolność nerek. Również Kanadyjczycy zgłaszają zachorowania po zakażeniu E.coli. Zanotowali sześć przypadków, w których “tropy genetyczne” bakterii wiodą do USA. To największa epidemia tego typu w Stanach Zjednoczonych od 2006 roku.

źródło: o2.pl

Komentarze