Amerykańsko – chińskie rozmowy na szczycie i umowy na setki miliardów. | Narodowcy.net

Amerykańsko – chińskie rozmowy na szczycie i umowy na setki miliardów.

W czwartek , drugiego dnia wizyty Trumpa w Pekinie chińskie i amerykańskie firmy zawarły umowy warte setki miliardów dolarów.  Czyni to z przyjazdu Trumpa jedną z najbardziej owocnych wizyt przywódcy Stanów Zjednoczonych w Chinach.

Tuż po zakończeniu rozmów pomiędzy prezydentem Trumpem i Xi Jinpingiem w Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie zdecydowano na podpisanie 15 umów. Dotyczyły one energetyki, lotnictwa, motoryzacji, rolnictwa i wysokich technologii. Ich wartość wynosi około 250 milionów dolarów.

Wśród podpisanych w czwartek kontraktów znalazła się opiewająca na 83,7 mld dolarów umowa dotycząca gazu łupkowego. Podpisano również trzy warte po 4 mld dolarów umowy dotyczące produkcji układów scalonych i ramową umowę sprzedaży samolotów Boeinga wartą 37 mld dolarów.

Zawarto również umowy dotyczące produkcji silników lotniczych oraz sprzedaży samochodów i części motoryzacyjnych.

Po podpisaniu umów Trump podkreślił, że stara się o redukcję deficytu handlowego USA z Chinami.  Jego zdaniem wynika to z niesprawiedliwych relacji handlowych pomiędzy krajami. Dodał jednak, że nie wini za to Chin, lecz poprzednie administracje USA.

 

źródło: tvn24.pl

Komentarze