Andrzej Duda popiera wprowadzenie sił pokojowych ONZ na Ukrainę | Narodowcy.net

Andrzej Duda popiera wprowadzenie sił pokojowych ONZ na Ukrainę

 
Prezydent Andrzej Duda podczas debaty na Forum Rady Bezpieczeństwa ONZ poświęconej roli prawa międzynarodowego w utrzymaniu pokoju i bezpieczeństwa, oświadczył o konieczności wysłania na Ukrainę kontyngentu pokojowego.

Polska wspiera pomysł przeprowadzenia przez ONZ operacji utrzymania pokoju na wschodniej Ukrainie. Mandat takiej operacji nie powinien być ograniczony do ochrony specjalnej misji obserwacyjnej OBWE, ale powinien obejmować cały rejon konfliktu, włącznie z całą, uznawaną przez społeczność międzynarodową granicą ukraińsko-rosyjską.” — cytują prezydenta polskie media.

Andrzej Duda powiedział także, że nielegalna aneksja Krymu przez Rosję i działania separatystów w Donbasie nie byłyby możliwe bez silnego wsparcia z zewnątrz. Jego zdaniem, ta sytuacja jest wyzwaniem dla bezpieczeństwa całej Europy.

Prezydent dodał, że społeczność międzynarodowa nie powinna zapominać o Tatarach krymskich i działających na półwyspie aktywistach, którzy są zastraszani. Wspomniał on także o “zamrożonych konfliktach” w Gruzji, Mołdawii i Górskim Karabachu.

źródło: wschodnik.pl

Komentarze