Angela Merkel z uznaniem o Polsce w sprawie przyjmowania uchodźców | Narodowcy.net

Angela Merkel z uznaniem o Polsce w sprawie przyjmowania uchodźców

Wczoraj w Berlinie doszło do trzeciego już spotkania w tym roku Premiera Mateusza Morawieckiego z Kanclerz Angelą Merkel. Rozmowy dotyczyły głównie kryzysu imigracyjnego oraz ekologii.

Rozmowy miały miejsce przy okazji IX Petersberskiego Dialogu Klimatycznego. Morawiecki powiedział, że sprawy ekologii są ważne dla Niemiec jak i Polski:

Przed nami stoją liczne wyzwania ekologiczne. Tutaj podobnie pani Kanclerz Angela Merkel uważamy, że wyzwania klimatyczne, przed którymi stoi świat, są bardzo ważne

Jako kraj, którego gospodarka wciąż zależy od paliw kopalnych, jesteśmy zmuszeni do 100% polityki węglowej, ale pokazujemy rozwój. Znacznie przekroczyliśmy nasz poziom redukcji emisji. Osiągnęliśmy 30% zamiast założonych 6%

– dodał.

Na konferencji prasowej w Berlinie szef polskiego rządu powiedział również, że rozmowy z Angelą Merkel dotyczyły także imigracji:

Pani kanclerz z uznaniem wyraziła się o tym, że my przyjmujemy również sporo uchodźców, trzeba tak powiedzieć, z Azji Centralnej, ale również zza wschodniej granicy.

Poruszony został również temat Polaków mieszkających w Niemczech.

źródło: ndie.pl, rp.pl, Twitter

Komentarze