Australijski aktywista stworzył maszynę do samobójstw | Narodowcy.net

Australijski aktywista stworzył maszynę do samobójstw

Ten przerażający wynalazek został nazwany Sarco. Maszyna ma stworzyć dogodne warunki do popełnienia samobójstwa w dowolnym momencie.

Autorem tego wynalazku jest aktywista na rzecz eutanazji doktor Philip Nitschle. Jego wynalazek ma być prosty w użyciu. Po wypełnieniu odpowiedniego testu w internecie, nabywca kapsuły uzyska kod dostępu za pomocą którego będzie mógł popełnić samobójstwo.

Wynalazca o swoim dziele mówi tak:

“Sarco nie używa żadnych zakazanych substancji, nie wymaga też wbijania igieł. Każdy, kto zda test, może wejść do maszyny i legalnie odebrać sobie życie”

Co ciekawe kapsuły mają być produkowane za pomocą drukarek 3D w Holandii a następnie dostarczane do domu klienta. Warto zaznaczyć, że eutanazja jest w Holandii legalna.

Proces umierania w Sarco jest bardzo prosty, choć niekoniecznie bezbolesny. Do kapsuły wprowadzany jest ciekły azot, obniżając poziom tlenu. Śmierć może nastąpić zarówno z powodu niedotlenienia jak i wychłodzenia organizmu.

Sarco oferuje również opcję odłączenia od zabójczego mechanizmu, wtedy może służyć jako błyszcząca trumna.

Doktor Philip Nitschle już od dawna jest gorącym zwolennikiem eutanazji. Poniżej prezentujemy jego wykład podczas konferencji TEDx, w którym wyjaśnia dlaczego osoby starsze powinny być uśmiercane.

Komentarze