Australijski polityk domaga się zatrzymania imigracji z krajów muzułmańskich | Narodowcy.net

Australijski polityk domaga się zatrzymania imigracji z krajów muzułmańskich

Australijski polityk został mocno skrytykowany po tym jak zażądał “ostatecznego rozwiązania” w kwestii imigracji. Domaga się powrotu do polityki Białej Australii.

Senator Fraser Anning z Queensland domaga się zakazu wpuszczania muzułmańskich imigrantów na terytorium Australii i chce powrotu do polityki imigracyjnej Białej Australii, która obowiązywała przez siedem dekad od 1901 roku.

My, jako Naród mamy prawo wymagać od tych, którzy chcą tutaj przybyć, aby odzwierciedlali przede wszystkim historyczną europejsko-chrześcijańską tradycję australijskiego społeczeństwa

– skierował swoje słowa do wyższej izby Parlamentu.

Ci, którzy tu przyjeżdżają muszą się asymilować i integrować

– dodał.

Anning stwierdził również, że na wielu australijskich przedmieściach jest zbyt duża różnorodność, co jest niezwykle szkodliwe dla społeczeństwa.

Bezpośrednia reakcja, samodzielna segregacja, przesiedlanie białej ludności z biedniejszych obszarów miejskich było normą. Podczas gdy nie wszyscy muzułmanie są terrorystami, z pewnością dzisiaj wszyscy terroryści to muzułmanie. Dlaczego więc mielibyśmy ich tutaj sprowadzać?

– kontynuował.

Komentarz Anninga został potępiony przez premiera Malcolma Turnbulla, który podkreślił, że Australia jest jednym z najlepiej prosperujących społeczeństw multikulturowych na świecie.

Piętnujemy i odrzucamy rasizm w każdej formie, a uwagi senatora Anninga są słusznie potępione i odrzucone przez nas wszystkich.

– dodał Turnbull.

Imigracja w Australii zostaje dużym problemem m.in. w związku z obawami o miejsca pracy i przeludnieniem dużych miast.

źródło: aljazeera.com

Komentarze