9-letni Turek groził innym dzieciom nożem w austriackiej szkole, mówiąc że Allah każe mu zabijać ludzi | Narodowcy.net

9-letni Turek groził innym dzieciom nożem w austriackiej szkole, mówiąc że Allah każe mu zabijać ludzi

W jednej z austriackich szkół doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. 9-letni Turek groził nożem swoim rówieśnikom. Twierdził, że to zrobił gdyż kazał mu Allah. Do zdarzenia doszło w Ried im Innkreis – niewielkim miasteczku w Górnej Austrii. Sprawę rozgłosił dziennik „Oberösterreichische Nachrichten” , który otrzymał od zaniepokojonych rodziców list o incydencie i zdecydował się go opublikować.

Młody muzułmanin groził innym dzieciom nożem kuchennym i powiedział, że jego zadaniem jest zabijanie ludzi, twierdził też, że kazał mu to zrobić Allah.

Alois Ebner, rzecznik prokuratury w Ried, potwierdził iż taka sprawa miała miejsce. Przyznał, że groził dzieciom, jednocześnie mówiąc, że zrobił to, gdyż mu dokuczano, ale że „nie traktował poważnie zagrożenia”.  Szkoła przyznała, że doszło do takiego incydentu. Dyrektor Irene Horn twierdzi, że przestraszone dzieci odpowiedziały o wszystkim nauczycielowia, a także przekazały mu nóż.

Dziewięciolatkowi rodem z Turcji nie grozi żadna kara, żadne postępowanie dyscyplinarne. Według przeprowadzonych policyjnych działań,chłopak nie był do tego w żaden sposób przymuszany.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Komentarze