Austria: Afgański uchodźca zadźgał nożem swoją dziewczynę | Narodowcy.net

Austria: Afgański uchodźca zadźgał nożem swoją dziewczynę

Afgańczyk ubiegający się o azyl został aresztowany za zadźganie swojej 16-letniej austriackiej dziewczyny. 17-letni Saber Akhondzada uciekał przez kilka dni, po tym jak ciało jego dziewczyny Michelle F. zostało znalezione w Steyr.

O godz. 23 w niedzielę matka Michelle udała się do jej pokoju, w którym dziewczyna przebywała ze swoim chłopakiem. Wraz ze starszą siostrą dziewczyny nie była w stanie otworzyć drzwi, ponieważ były zablokowane przez szafkę. Kiedy udało im się wejść do pokoju, znalazły martwe ciało Michelle. Akhondzada uciekł przez okno. Nastolatek został zatrzymany we wtorek na dworcu kolejowym w Wiedniu, gdzie oddał się w ręce policji.

Autopsja wykazała, że dziewczyna zmarła wskutek podwójnego dźgnięcia w plecy, jedno z nich przebiło płuco. Narzędziem zbrodni był najprawdopodobniej nóż kuchenny znaleziony na miejscu zbrodni.

Rodzina dziewczyny podkreśla, że para wielokrotnie się kłóciła, ponieważ Afgańczyk chciał ograniczać Michelle i zakazywać jej kontaktu z innymi mężczyznami.

Nastolatkowie poznali się w zeszłym roku na portalu randkowym. Michelle pracowała w sklepie spożywczym, mieszkała z matką i starszą siostrą. Chłopak przeprowadził się z Dolnej Austrii do Steyr w maju tego roku i zamieszkał w ośrodku dla uchodźców. Austriackie media podejrzewają, że uciekł z Afganistanu, ponieważ był oskarżony o morderstwo.

Podanie chłopaka o azyl zostało odrzucone dwa lata temu, w zeszłym roku otrzymał drugorzędną opiekę wraz z pozwoleniem na pobyt do lutego bieżącego roku.

Afgańczyk nie przyznaje się do winy, wyjaśniając, że Michelle zginęła przez “przypadek”. Grozi mu 15 lat pozbawienia wolności.

W Austrii żyje około 36 tys. afgańskich migrantów. Policja podaje, że wśród poszukiwaczy azylu są grupą najczęściej oskarżaną o przestępstwa seksualne. Tylko w pierwszej połowie 2017 roku aż 118 Afgańczyków zostało skazanych za przestępstwa na tle seksualnym.

Komentarze