Bawaria wprowadza obowiązek zawieszenia krzyża w każdym urzędzie | Narodowcy.net

Bawaria wprowadza obowiązek zawieszenia krzyża w każdym urzędzie

Według nowego bawarskiego prawa w każdym urzędzie musi zostać zawieszony krzyż. Krzyż jest podstawowym elementem chrześcijańskiej i zachodniej tożsamości kulturalnej – argumentuje rząd bawarski.

Nowe prawo ma obowiązywać od 1 czerwca.

Krzyż jest podstawowym symbolem chrześcijańsko-zachodniej tożsamości kulturowej

– napisano w dokumencie bawarskiego rządu, na mocy którego zostanie wprowadzone nowe prawo. Bawaria to niemiecki land o tradycji katolickiej, władzę sprawuje tam Unia Chrześcijańsko-Społeczna w Bawarii (CSU).

Przez długi czas premierem Bawarii był Horst Seehofer (CSU), po wyborach został ministrem spraw wewnętrznych Niemiec. Seehofer jest praktykującym katolikiem, który wielokrotnie krytykował kanclerz Merkel za jej polityką imigracyjną.

Islam nie jest częścią Niemiec

– powtarzał wielokrotnie Seehofer.

Nowy Bawarski rząd postanowił iść tą samą drogą, którą wcześniej podążał obecny szef MSW.

W każdym budynku urzędowym Bawarii w obszarze wejścia, w dobrze widocznym miejscu i godnie wyeksponowany ma wisieć krzyż jako znak naszej historii i kultury symbolizując tym samym wierność podstawowym wartościom prawnym i społecznym w Bawarii i w Niemczech

– czytamy w ustawie rządu bawarskiego.

Niemieckie media już szaleją, ale Bawarczycy powinni być zadowoleni z tego kroku. Od ponad pół wieku najbardziej katolickim z niemieckich landów rządzi CSU, która w przeciwieństwie do swojej siostrzanej partii CDU (ugrupowanie Angeli Merkel) ma wyraźnie chrześcijańskie oblicze. Właśnie ustanowione prawo jest tego kolejnym przykładem.

Źródło: swiato-podglad.pl , Spiegel

Komentarze