Będą fundusze dla aborcjonistów. Trump podpisał ustawę | Narodowcy.net

Będą fundusze dla aborcjonistów. Trump podpisał ustawę

Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę dotyczącą podziału środków z budżetu państwa. Dzięki niej wielomilionowe dotacje otrzyma Planned Parenthood – organizacja lobbująca za legalną aborcją.

Ustawa określa budżet dla Departamentów Obrony, Pracy, Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Edukacji na rok finansowy 2019. Zapewnia  środki dla organizacji rządowych. Wśród nich jest Planned Parenthood, która podejmuje działania promujące aborcję, tzw. edukację seksualną i badania z wykorzystaniem tkanek dzieci zabitych przed narodzeniem.

Przyjęcie ustawy było swego rodzaju zagrywką ze strony autorów projektu. Znajdują się w nim bowiem istotne zapisy związane z obronnością. To skłoniło wielu republikańskich senatorów do poparcia projektu, mimo że wspiera on proaborcyjne środowiska.

Poprawkę do ustawy uniemożliwiającą finansowanie Planned Parenthood wniósł senator Ron Paul. Została ona jednak odrzucona, zarówno głosami Demokratów, jak i Republikanów.

– Wielu wyborców uważa, że Republikanie naprawdę dbają o dzieci nienarodzone. Wielu sądzi, że Republikanie naprawdę sprzeciwiają się finansowaniu aborcji przez rząd. Jednak ta mała, brudna tajemnica pokazuje, że przywódcy republikańscy zablokowali moją poprawkę, pozbawiającą wpływów Planned Parenthood – powiedział polityk.

Źródło: medianarodowe.com

Komentarze