Będą uczyć 2-letnie dzieci na temat gender i homofobii | Narodowcy.net

Będą uczyć 2-letnie dzieci na temat gender i homofobii

W brytyjskim Bristolu zmiennopłciowi uczą w przedszkolach dzieci na temat gender, homofobii i mizoginizmu. Słuchaczami pogadanek miejscowych drag queen  są nawet 2-letnie dzieci.

Organizacja Drag Queen Story Time – DQST z Bristolu prowadzi akcję „uświadamiania” w tamtejszych przedszkolach. Mężczyźni poprzebierani za wulgarne i wyzywające kobiety chodzą po placówkach gdzie czytają bajeczki i opowiadają historyjki.

Akcja została zainspirowana podobnymi działaniami w Stanach Zjednoczonych, gdzie wymalowani mężczyźni w damskich strojach chodzą również po przedszkolach, bibliotekach, szkołach i czytają, bądź opowiadają różne historyjki.

Jak wyjaśnia Thomas Canham, inicjator przedsięwzięcia chce by małe – nawet dwuletnie dzieci, były uczone o sprawach zmiennopłciowości, a także homofobii.

Dziennik Mail on Sunday informuje, że według przedszkolnych kuratorów dzieci potrzebują takich lekcji. według niego powinni słuchać „osób, które oparły się narzucanym przez płeć ograniczeniom”.

Według nich, u małych dzieci nie wykształciły się jeszcze żadne formy dyskryminacji, więc są wdzięcznymi i otwartymi słuchaczami.

Źródło: wolnosc24.pl

Komentarze